27-10-2015 » Powiat i region

Nasza książkowa recenzja

To kolejny odcinek interesującego cyklu zatytułowanego – „Nasza książkowa recenzja”, w którym przedstawiamy kolejne interesujące recenzje spisane przez szefową nowo powstałej księgarni „KASPIO” w Kamieniu Pomorskim, która z księgarstwem jest związana od wielu lat. I tematyki, także różne, i trudne przy tym, nie są jej obce.
Zapraszamy zatem do miłej lektury kolejnej poniżej przedstawionej książkowej recenzji.

Miwa

„Gabriela goździki i cynamon” – Jorge Amado, Wydawnictwo Filia 2015
Awanturnicza i zmysłowa powieść największego mistrza literatury brazylijskiej. Ciało barwy cynamonu, goździkami pachną włosy
Portowe miasto Ilheus, stojące u progu postępu, plantacje kakaowca, restauracje, sąsiedzkie plotki, miejscowe zatargi, walka o władzę oraz pachnąca przyprawami Brazylia pierwszej połowy wieku są tłem tej powieści.
Jej głównym wątkiem jest miłość tytułowej Gabrieli, obiektu westchnień wielu mężczyzn, i przystojnego Araba, właściciela restauracji. Miłość zmysłowa, namiętna, czarująca i magiczna. Amado przenosi czytelnika na gorące brazylijskie plaże i na duszne ulice portowego miasta. Opowiada o niepisanych prawach miejscowej ludności, o egzekucjach niewiernych kochanków, o samotności opuszczonych żon. Radość życia, pochwała miłości i wolności, czczenie zmysłów oto cudowny świat Amado, który pod pozorem lekkiej, zmysłowej i nasyconej erotyką historii, zawiera ważne przesłanie.
Jorge Amado, najsłynniejszy pisarz brazylijski, kilkakrotnie nominowany do literackiego Nobla.
Na początku swojej twórczości zagorzały komunista, potem przeciwnik systemu. W swoich dojrzałych
powieściach ideologiczną walkę klas zastąpił czarującym humorem i nieposkromioną radością życia, przesyconą erotyką i magią rodzinnej Bahii.
„KASPIO” w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *