15-05-2016 » Powiat i region

Namierzyli dziuplę i odzyskali luksusowe audi

Policjanci z Sekcji do Zwalczania Przestępczości Samochodowej KWP w Szczecinie w zlikwidowali dziuplę samochodową w powiecie goleniowskim. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione na terenie Niemiec audi warte 120 tyś. zł.

Posesja w powiecie goleniowskim znajdowała się w postronnym miejscu, otoczona łąkami i lasem. Policjanci zatrzymali tam dwóch mężczyzn, a także ujawni skradzione kilka dni wczesnej na terenie Niemiec luksusowe audi. Pojazd ten prawdopodobnie miał być również przeznaczony do rozbiórki w celu sprzedaży jego elementów.

Zatrzymani mężczyźni to 42- letni mieszkaniec posesji oraz jego 43 – letni kolega. W pomieszczeniach gospodarczych i na zewnątrz obiektu policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt różnych części samochodowych. Aby wyjaśnić ich pochodzenie w sprawie powołany będzie biegły z zakresu mechanoskopii w celu ustalenia od jakich pojazdów są te części samochodowe. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut paserki a prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności.

podkom. Mirosława Rudzińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *