Muzyczne talenty ze wsparciem marszałka

Zakup instrumentów, akcesoriów lub możliwość uczestnictwa w kursach i warsztatach muzycznych pozwoli rozwijać się 42 młodym muzykom. To często decyduje o tym, czy dziecko może realizować swoje pasje. Ogłoszono wyniki programu stypendialnego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Janko Muzykant”.

To ósma odsłona stypendium. W tym roku pula wyniosła 80 tys. zł i jest największa ze wszystkich dotychczasowych edycji. Ze wsparcia mogły skorzystać dzieci i młodzież w wieku szkolnym: od pierwszych klas podstawówki, po klasy maturalne.

Realizujemy wsparcie dla najmłodszych muzyków od kilku lat i udało się pomóc ponad 150 utalentowanym osobom. Wiele z nich związało się z muzyką także w dorosłym życiu i odnosi na tym polu sukcesy, pięknie reprezentując Pomorze Zachodnie w Polsce i na świecie. Trzymam kciuki za wszystkich naszych stypendystów i chciałbym przekazać im, że jestem z nich bardzo dumny, bo dostaję wiele informacji o tym, jak sobie świetnie radzą – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

W tegorocznej edycji wsparcie trafi do 42 młodych osób w wieku do 7 do 18 lat. Są wśród nich mieszkańcy gmin Szczecin, Koszalin, Goleniów, Stargard, Mielno, Mieszkowice, Dębno, Dobra, Moryń, Mielno, Kamień Pomorski, Nowogródek Pomorski.Środki stypendialne przeznaczone zostaną m.in. na zakup instrumentów (gitary, pianina, skrzypce, wiolonczela, flet,), akcesoriów oraz opłacenie kursów i warsztatów muzycznych. Maksymalne wsparcie dla jednej osoby to nawet 3 800 zł.

Wnioski mogli składać sami zainteresowani z pomocą opiekunów, jak też przedstawiciele szkół lub środowisk twórczych.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top