Mural z autografem Jerzego Owsiaka do wylicytowania na WOŚP

 

Niezwykłe fotoskrzydła, które były atrakcją ubiegłorocznego festiwalu Pol’and’Rock, marszałek Olgierd Geblewicz przekazuje na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Malowidło wykonane przez znanego koszalińskiego streetartowca – Cukina bardzo spodobało się Jerzemu Owsiakowi. Dyrygent WOŚP dopisał na muralu charakterystyczne pozdrowienie „Siema” i złożył autograf. Teraz ta cenna pamiątka może być Wasza! Aukcja właśnie się rozpoczęła.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego od lat gra z najpiękniejszą Orkiestrą świata. Na 30. finał przygotowywanych jest wiele oryginalnych gadżetów, które będzie można wylicytować, a wpłacone pieniądze zasilą konto WOŚP.

Pierwszą i naprawdę wyjątkową atrakcją jest zielony mural wykonany specjalnie na Pol’and’Rock Festival 2021. Wielka muzyczna impreza organizowana przez Jurka Owsiaka po latach wróciła do naszego województwa, a efektowne malowidło ozdabiało specjalną strefę Pomorza Zachodniego na festiwalowym terenie.

Mural wykonał, na zlecenie urzędu marszałkowskiego, znany koszaliński twórca streetartu – Cukin. Obraz ma wymiary 4 na 3 metry, został namalowany farbami w sprayu na błękitnej laminowanej płycie MDF. (Składa się z dwóch części, co ułatwia transport i montaż.) Co przedstawia? Najlepszą odpowiedzią są załączone zdjęcia… Błękit nieba, drzewo, owoce, rzeka, ptaki – symbolizują zielony, ekologiczny, przyjazny region. A gałęzie uformowane w skrzydła to znak rozpoznawczy Cukina… i doskonałe tło pamiątkowych zdjęć.

Takie tło, z ciekawą historią i autografem może ozdobić teraz Wasz pokój, siedzibę firmy, kawiarnię czy hotel. Licytacja właśnie się rozpoczęła. Potrwa do 30 stycznia 2022 r., czyli dnia 30 Finału WOŚP.

Do licytowania zachęca – w mediach społecznościowych – marszałek województwa Olgierd Gieblewicz:

https://www.youtube.com/watch?v=aj9NmnA6zws

„Kolejny raz gramy z WOŚP! Jak co roku dołączamy do wspaniałej zbiórki na Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomorze Zachodnie, jako gospodarz Pol’and’Rock Festival, chce się nim podzielić i przekazuje na licytację przepiękny zielony mural – wykonany przez CUKINA, który podczas zeszłorocznego festiwalu stworzył dla nas specjalne fotoskrzydła. Dzieło zachwyciło samego Jerzego Owsiaka, który podczas wizyty na naszej strefie złożył wyjątkowy autograf! Zachęcamy do licytacji!”

Aukcja odbywa się na: https://allegro.pl/oferta/zielony-mural-z-pol-and-rock-olgierd-geblewicz-11694256436?utm_source=notification&utm_medium=addItemV3&utm_campaign=2a0eff48-74fc-46bd-9482-1913c7c334f1

Po zakończeniu licytacji mural będzie czekał na odbiór we wskazanej siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

O innych niespodziankach przekazanych na aukcje dla WOŚP przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego poinformujemy wkrótce. Wśród przedmiotów, które będzie można wylicytować, znajdą się m.in. gadżety bezcenne dla kibiców piłkarskich i niespodzianki dla fanów Katarzyny Nosowskiej, Darii Zawiałow oraz Krzysztofa Zalewskiego.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top