MOBILNE ANIMACJE W SOŁECTWACH GMINY MIĘDZYZDROJE

„Kargul, podejdź no do płota !”, tym zdaniem ponad 50 lat temu Pawlak w filmie „Sami swoi” przywołał sąsiada, na bezpieczną odległość 😉 Płot w efekcie upadł, jak miejmy nadzieję, współczesna pandemia. Jednak obecnie ograniczenia kontaktu doskwierają wszystkim, szczególnie dzieciom.

W sołectwach gminy Międzyzdroje 14.05.2020 pojawiły się rozśpiewane, głośne, uśmiechnięte i kolorowe postacie, które na ulicach, uliczkach, zakątkach i podwórkach Lubina, Wapnicy, Wicka i Zalesia bawiły najmłodszych mieszkańców. W wielu przypadkach również starsi zatracili się w tańcach.

W to słoneczne czwartkowe popołudnie rozdawano uśmiechy, przypominano czym są bańki mydlane, rekwizyty i zwierzątka tworzone z balonów, kocem zapomnienia nakrywano maseczkową codzienność. Dzięki temu ponad 70 dzieci na kilka minut zapomniało o szarej codzienności. Nie licząc dorosłych, którzy zza płotów uśmiechali się, kręcili filmy i klaskali.

Udało się to dzięki inicjatywie Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” i przy wsparciu finansowym sołtysów i mieszkańców sołectw: Daniel Strużyna, Mariusz Samołyk, Katarzyna Auguścik, Ewa Aksman, Marian Buśko, Grażyna Iwaszczyszyn, Jarosław Mazur – dziękujemy! Razem możemy więcej!

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”

 

To top