Młodzi sportowcy z Dolnego Śląska w Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach

W dniach 6 – 13 lutego, drużyna trampkarzy klubu sportowego „Victoria” Świebodzice przebywała na obozie sportowym w Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach . W zajęciach sportowych uczestniczyło 14 chłopców z rocznika 2001 – 2002, a kierownikiem obozu był sekretarz klubu Pan Robert Mazurkiewicz. Natomiast opiekunem sportowym pan Krzysztof Król, licencjonowany trener UEFA klasy B.
Do Domu Wczasów Dziecięcych przyjechały też dziewczęta, piłkarki ręczne.
Treningi w różnej formie odbywały się cztery razy dziennie i były bardzo urozmaicone; od marszobiegów po Wolińskim Parku Narodowym i plaży morskiej, po zajęcia na boisku Orliku 2000 i hali sportowej oraz rozgrywanie meczy sparingowych na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią.
Opiekunowie grup zwracali uwagę na doskonałe położenie Domu Wczasów Dziecięcych w stosunku do hali sportowej (50 m) do boiska Orlik (100 m ) i do tras biegowych Wolińskiego Parku Narodowego (200 m). Podkreślali również bardzo dobrą atmosferę o którą dbała kadra ośrodka, pomagając w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju spraw i problemów w przypadku ich występowania .
„Wyżywienie było bardzo smaczne , urozmaicone i ilościach wystarczających dla naszych potrzeb , a personel ośrodka bardzo miły. Na pewno tu jeszcze wrócimy.” – powiedział jeden z uczestników zimowego zgrupowania.
Oto co powiedziała uczestniczka obozu, piętnastoletnia Martyna – „Do Międzyzdrojów przyjechałyśmy piętnastoosobową grupą zawodniczek w wieku od trzynastu do szesnastu lat i jesteśmy pod opieką trenera Bogusława Stankiewicza. Reprezentujemy dolnośląski klub MKS Victoria Świebodzice w piłce ręcznej w dwóch kategoriach wiekowych: Młodziczki i Juniorki Młodsze. Czynnie bierzemy udział w rozgrywkach ligowych i mamy szansę do awansu do rozgrywek centralnych.
Dom Wczasów Dziecięcych zaoferował nam bardzo komfortowe warunki pobytu, miły personel, świetną kuchnię i wspaniałą lokalizację, blisko hali sportowej oraz lasu z dojściem na plażę. Jesteśmy tu już drugi raz i na pewno odnowiony ośrodek stanie się naszym tymczasowym domem. Za dotychczasowy pobyt serdecznie dziękujemy.”

Źródło: Klub sportowy „Victoria” Świebodzice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *