Młodzi policjanci trafią do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 37 nowych policjantów.
W sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Młodzi adepci otrzymali akty mianowania z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosława Pasterskiego. Gościem uroczystości był Marek Subocz Wicewojewoda Zachodniopomorski.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Pasterski w krótkim wystąpieniu powitał nowo przyjętych i ich najbliższych. Podkreślił, że praca jaką wybrali jest trudna i odpowiedzialna. Podejmowanie jej trudów będzie nie tylko próbą dla nich samych, ale również dla ich rodzin. Pogratulował policjantom i życzył sukcesów oraz wytrwałości podczas służby.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 37 nowych policjantów. Funkcjonariusze ci zostali przyjęci do służby w garnizonie zachodniopomorskim z dniem 7 marca 2019 r. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami siedmiomiesięczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach zachodniopomorskiego garnizonu Policji. Najwięcej z nich – 10 osób – trafi do Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.  4 osoby zasilą szeregi Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy.

Zasilone zostaną także szeregi komend miejskich, powiatowych oraz komisariatów w regionie. Młodzi policjanci trafią do komend powiatowych i miejskich Policji w:  Koszalinie, Świnoujściu, Białogardzie, Choszcznie, Goleniowie, Gryficach, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Łobzie, Myśliborzu, Pyrzycach, Sławnie, Stargardzie, Szczecinku, Świdwinie i do Wałcza.

Nowo przyjętym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie.

Zespół prasowy KWP w Szczecinie/AG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *