02-05-2016 » Powiat i region, Sport

Mistrzami Powiatu Kamieńskiego w Piłce Nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2015/2016 zostali chłopcy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim

W piątek 29 kwietnia br. w kompleksie sportowym „Moje Boisko Orlik 2012” mieszczącym się przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Kamieniu Pomorskim oraz na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2015/2016. W tegorocznym turnieju udział wzięło jedenaście reprezentacji szkół: Szkoła Podstawowa im. 5 – go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Gostyniu, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, Szkoła Podstawowa    Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Koniewie, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie, Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie oraz Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej.

Punktualnie o godzinie 10:00 na trzech boiskach przygotowanych przez pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim zabrzmiały pierwsze gwizdki sędziów, pana Marka Szymańskiego, pana Remigiusza Pęcaka oraz pana Zygmunta Brody. Przez kolejne kilka godzin rozegrano łącznie 29 spotkań. Mecze stały na wysokim poziomie, nie brakowało walki, widowiskowych bramek i emocjonujących spotkań, ale jak to w sporcie bywa, muszą być zwycięzcy i przegrani. Zwycięzcą tegorocznych Mistrzostw Powiatu Kamieńskiego w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2015/2016, zostali młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, których opiekunem jest pan Roman Sobolewski. Tegoroczni zwycięzcy będą reprezentować Powiat Kamieński na Mistrzostwach Regionu B w Piłce Nożnej, które odbędą się 11 maja br. w Kamieniu Pomorskim.

W imieniu Starosty Kamieńskiego pamiątkowe dyplomy oraz puchary wręczył Pan Marek Szymański, Powiatowy Koordynator Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za pomoc przy organizacji turnieju.

Wyniki:

Grupa A

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie – Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie 1 : 3

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach 0 : 4

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie 3 : 2

Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 2 : 0

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach 0 : 3

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 1 : 1

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie 4 : 0

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 0 : 2

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie 8 : 0

Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 0 : 3

L.P.
Nazwa zespołu
Punkty
Bramki
1 Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach
12
19 – 0
2 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie
9
8 – 5
3 Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie
6
5 – 8
4 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie
1
1- 9
5 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie
1
4 – 15

Grupa B

Szkoła Podstawowa im. 5 – go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 0 : 0

Publiczna Szkoła Podstawowa w Koniewie – Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej 2 : 2

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Gostyniu 1 : 2

Szkoła Podstawowa im. 5 – go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – Publiczna Szkoła Podstawowa w Koniewie 2 : 1

Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 1 : 3

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Gostyniu 5 : 0

Szkoła Podstawowa im. 5 – go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 0 : 1

Publiczna Szkoła Podstawowa w Koniewie – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 2 : 4

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Gostyniu – Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej 2 : 0

Publiczna Szkoła Podstawowa w Koniewie – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 4 : 1

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej 2 : 2

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Gostyniu – Szkoła Podstawowa im. 5 – go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie 0 : 4

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Gostyniu – Publiczna Szkoła Podstawowa w Koniewie 0 : 2

Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej – Szkoła Podstawowa im. 5 – go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie 1 : 5

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 1 : 1

L.P.
Nazwa zespołu
Punkty
Bramki
1 Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie
10
11 – 3
2 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim
9
12 – 5
3 Publiczna Szkoła Podstawowa w Koniewie
7
11 – 9
4 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
7
7 – 8
5 Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Gostyniu
6
4 – 12
6 Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej
2
6 – 14

Półfinały:

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 0 : 0 po rzutach karnych 4 : 3

Szkoła Podstawowa im. 5 – go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 2 : 0

Mecz o III miejsce:

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 4 : 0

Finał:

Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 0 : 2

Klasyfikacja końcowa:

I  miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie

III miejsce –  Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie

V miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Gostyniu, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Koniewie, Szkoła Podstawowa    im. Marii Konopnickiej w Stuchowie, Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie, Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej

Tekst i zdjęcia: Piotr Kiełpiński

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *