Miejsca Przyjazne Rowerzystom – są już pierwsze zgłoszenia. Podróże na dwóch kółkach będą atrakcyjniejsze.

Pomorze Zachodnie w 2022 roku uruchamia specjalny system rekomendacji miejsc, w których podróżujący na dwóch kółkach mogą przenocować, przechować bagaż, naprawić sprzęt. Idea „MPR” ma na celu jeszcze intensywniejszy rozwój turystyki i wspieranie lokalnego biznesu. – Mamy już ponad 500 kilometrów tras. W tym roku planujemy oddać do użytku jeszcze 200. Ich atrakcyjność rośnie, gdy w pobliżu powstają miejsca noclegowe, rozwijają się inne usługi dla rowerzystów – tłumaczy marszałek Olgierd Geblewicz.

Nabór do systemu MPR rozpoczął się 1 stycznia. Zgłosiło się już pięciu lokalnych przedsiębiorców, którzy oferują usługi turystyczne dedykowane rowerzystom. Spływają kolejne pytania i deklaracje. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 29 kwietnia br., a ogłoszenie rekomendowanych Miejsc Przyjaznych Rowerzystom nastąpi przed wakacjami.

Na Pomorzu Zachodnim zaplanowaliśmy 1100 kilometrów tras rowerowych. Mamy już ponad 500. Zbliżamy się do połowy. Druga połowa pójdzie trochę szybciej. Velo Baltica jest gotowa w 75 procentach, dużo się dzieje na południu województwa, na Trasie Pojezierzy Zachodnich. W tym roku planujemy oddanie do użytku 200 km szlaków. Ich atrakcyjność rośnie, gdy w pobliżu powstają miejsca noclegowe, rozwijają się inne usługi dla rowerzystów -– mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz podczas konferencji prasowej na temat MPR.

Marszałek podkreślił, że rowerowych turystów przybywa z każdym rokiem, a rozbudowa infrastruktury oznacza również ożywienie gospodarcze.

Obok inwestycji publicznych potrzebne są inicjatywy prywatne. Powstaje coraz więcej miejsc przyjaznych rowerzystom, gdzie mogą odpocząć, dobrze zjeść, skosztować produktów regionalnych – wyliczał marszałek Olgierd Geblewicz.

Dzięki narzędziom informatycznym, systemowi rekomendacji MPR będzie można nie tylko zaplanować trasę, ale również znaleźć nocleg, serwis, sklep rowerowy czy po prostu miejsce do przechowania sprzętu i bagażu.

Więcej informacji:

http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/miejsca-przyjazne-rowerzystom-sa-juz-pierwsze-zgloszenia-podroze-na-dwoch-kolkach-beda

To top