Międzyzdroje powoli wracają do normalności

Wieczorem 29- go kwietnia ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Innymi słowy- rozpoczęło się tzw. ,,luzowanie obostrzeń”.

Wiemy już, że prowadzenie działalności przez instytucje kultury, galerie sztuki oraz inne instytucje kultury prowadzące działalność wystawienniczą jest dopuszczalne, ale pod pewnymi warunkami. Zwiedzający muszą zakrywać usta i nos. Z kolei w przypadku zwiedzania lasów, parków i zabytkowych ogrodów należących do instytucji kultury nie obowiązuje już limit zwiedzających, a także obowiązek używania maseczek.

Co to oznacza dla międzyzdrojan?  Długi weekend majowy pokazał nam wszystkim, jak bardzo nasi turyści tęsknili za Międzyzdrojami. Otwarte kawiarenki serwujące pyszna kawę i ciasta na wynos, liczni spacerowicze, gwar na ulicach zdają się być zwiastunem dobrego czasu. Czasu, na który wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem.

To długo oczekiwany moment i miejmy nadzieje, że dalsze plany znoszenia obostrzeń będą mogły zostać zrealizowane. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zdrowie jest najważniejsze, ale ta straszna sytuacja zbyt mocno wpłynęła już na branże takie jak gastronomia, ośrodki kultury czy hotelarstwo, które niewątpliwie są siłą napędową wszystkich nadmorskich kurortów- w tym Międzyzdrojów– mówi burmistrz Mateusz Bobek.

Licznie przybywający do Międzyzdrojów turyści od 4-go maja mogą odwiedzać Oceanarium oraz Gabinet Figur Woskowych. Jeżeli liczba zakażeń będzie nadal malała, od jutra otwarte zostaną hotele i pensjonaty (50%obłożenia), a od 15-go maja działać będzie gastronomia zewnętrzna na świeżym powietrzu. To ważne dla naszych restauratorów, których przylokalowe ogródki zawsze zapełniały się po brzegi. Od 29-go maja działalność wznowi Kino Eva.

Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje

 

 

To top