Międzyzdroje  laureatem ogólnopolskiego konkursu  „LIDER TURYSTYKI 2020”

Szanowni Państwo. Z największą przyjemnością ogłaszamy informację dla mieszkańców i władz samorządowych Gminy Międzyzdroje o otrzymaniu przez Gminę Międzyzdroje tytułu „ Lidera Turystyki 2020” .

Przyznana nagroda jest konsekwencją pozytywnej oceny Zgromadzenia  Forum Ekspertów, które analizując przeprowadzone w Gminie inwestycje, działania na rzecz  rozwoju turystyki, wprowadzane innowacyjne projekty oraz promocję poprzez światowej klasy imprezy kulturalne czy sportowe – zaliczyło Gminę Międzyzdroje do grona Laureatów.

Konkurs „Lider Turystyki 2020” to nowa inicjatywa ogólnopolskiego czasopisma „Życie Regionów’, które wspólnie z przedsiębiorcami, samorządowcami i dziennikarzami zrzeszonymi wokół Forum Ekspertów wybiera najlepsze miejsca na całoroczny wypoczynek, czyli miejsca, gdzie turysta nigdy się nie nudzi. W uzasadnieniu przesłanym przez Zgromadzenie czytamy m.in., że Gmina Międzyzdroje w ciągu ostatnich kilku lat zmieniła się  w samorząd przyjazny, godny zaufania, stabilny finansowo i co najważniejsze – dynamicznie się rozwijający. Ze względu na fakt, że tereny Gminy uznawane są przez turystów za niezwykle atrakcyjne – w ostatnim czasie zrealizowano szereg inwestycji wspierających rozwój tej działalności gospodarki. Oprócz przebudowy Alei Gwiazd w Międzyzdrojach,  zostały wybudowane i odpowiednio oznakowane  ścieżki rowerowe, którymi podróżujący mają możliwość podziwiania uroków polskiego wybrzeża., to również montaż siłowni plenerowych oraz dodatkowych ławeczek wypoczynkowych w miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów. W związku z niemalejącą popularnością Gminy Międzyzdroje, oferta bazy noclegowej Gminy jest wciąż intensywnie rozbudowywana, w związku z czym planowana jest, największa w historii Gminy, inwestycja dotycząca gospodarki wodno-ściekowej.

Pragniemy przy tym dodać, że warunkiem uczestnictwa w Konkursie „Lider Turystyki 2020” było wskazanie jako jeden z priorytetów rozwoju gminy, rozwój działalności turystycznej, inwestycji w turystykę i promocji w skali międzynarodowej. Forum Ekspertów przyznało tytuł dla Miasta i Gminy Międzyzdroje, jako jednego z pięciu nominowanych samorządów z województwa Zachodniopomorskiego. Zaznaczyć tu należy, że każde z nich różni się wielkością, charakterem  i atrakcjami dla turystów. W gronie nominowanych, oprócz Międzyzdrojów, znalazły się: Koszalin, Kołobrzeg, Świnoujście i Mielno.   Liderem Turystyki zgodnie z regulaminem mogło zostać tylko jedno miasto lub gmina z terenu danego województwa. Tym miastem są właśnie Międzyzdroje. Wręczenie nagród nastąpi w Warszawie w październiku 2020.  Nagrodą główną w Konkursie jest wręczenie dla Liderów Turystyki statuetki Złotej Walizki jako symbolu miejsca, gdzie turyści chętnie wracają. Laureatowi przyznany zostanie także znak „Lider Turystyki ”,a  Konkursowi przewodzi hasło „Warto tu być”.

Oprac. Biuro Prasowe Wzorowi Polska – „Życie Regionów”

 

To top