Międzynarodowy Dom Kultury zaprasza na koncert 11 września, godz. 17.00 w Parku Chopina wystąpią: Weronika Górska i Jan-Kanty Mikosz

Weronika Górska w 2018 roku ukończyła z wyróżnieniem OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu mgr Ireny Burskiej. Obecnie jest studentką drugiego roku studiów licencjackich na Akademii muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem prof. dr hab. Zbigniewa Raubo oraz dr Łukasza Trepczyńskiego.

Jest wieloletnią stypendystką miasta Wrocławia oraz laureatką wielu konkursów na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, a także międzynarodowym. W 2017 r. została laureatką II miejsca na IX Ogólnopolskim Konkursie pianistycznym im. Ireny Rolanowskiej w Krakowie, II miejsca na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, I miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „ Czerwcowe Dźwiękobranie” w Wieliczce, wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Goerlitz, a także brała udział w cyklu koncertów „Młodzi Zdolni” organizowanym przez Dolnośląskie Towarzystwo im. Fryderyka Chopina we Wrocławiu.

W roku 2016 zdobyła wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Trzcianie, wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Broumovska Klavesa”. Owocami dotychczasowej działalności kameralnej są: III miejsce na Regionalnym Konkursie Muzyki Kameralnej z Fortepianem, III miejsce na VII Gdyńskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej „Fortepian i …” oraz I miejsce na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku. Z ważniejszych osiągnięć lat poprzednich należy wymienić I miejsce na VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Mistrz Klawiatury” w Warszawie (2015), II miejsce na Muzycznych Konfrontacjach Młodych w Koszalinie, (2015), wyróżnienie na I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Od Bacha do Szymanowskiego”(2015), wyróżnienie na X Ogólnopolskim „Łowieckim” Konkursie Miniatur Fortepianowych, III miejsce na Gdyńskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej „Fortepian i…” (2014), III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej dla młodzieży szkół muzycznych II stopnia „Wokół Bacha”, wyróżnienie na XVIII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu.

Weronika bierze udział w wielu kursach pianistycznych, m.in. w Międzynarodowym Kursie Pianistycznym w Katowicach, Międzynarodowym Mistrzowskim Kursie Pianistycznym we Wrocławiu oraz Międzynarodowym Kursie Muzycznym w Opolu. Na warsztatach, wykładach, kursach, miała przyjemność pracować z wielkimi osobistościami świata muzycznego jak: Andrzej Jasiński, Andrzej Pikul, TamasUngar, Juliusz Adamowski, Lazar Mener, Jerzy Sterczyński, Anna Malikova, Olga Rusina, Anna Wesołowska-Firlej, AlexeiOrlovetsky, Joanna Marcinkowska, Grzegorz Kurzyński, Michał Szczepański, Stefan Wojtas, Alicja Paleta-Bugaj, Mirosław Herbowski.

Do najnowszych projektów, w których brała udział należy koncert w Dreźnie pod batutą Phill’a Shorey’a w ramach festiwalu SLOT Art Festival.

Jan-Kanty Mikosz urodził się w 1996 roku w Poznaniu. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat w rodzinnym mieście. Już od najmłodszych lat zyskiwał nagrody na konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych (Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Łomiankach (2004), Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Wilnie (2005).

Po 12 latach kształcenia się w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu pod okiem kolejno: p. mgr Bożeny Pawłowskiej oraz mgr Barbary Jarantowskiej rozpoczął naukę pod kierownictwem prof. Zbigniewa Raubo oraz dr Łukasza Trepczyńskiego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Dziś jest studentem 1 roku studiów magisterskich na tej uczelni.

Miał okazję kształcić się pod okiem wielu wybitnych pedagogów na kursach i lekcjach mistrzowskich m. in. Arie Vardiego, Rema Urasina, Andrzeja Jasińskiego, Olgi Rusiny, Anny Malikovej czy Thomasa Ungara. Do swoich ostatnich największych osiągnięć zalicza nagrody na konkursach międzynarodowych: Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Szczecinie (2013), Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Augustowie (2015).

Jan-Kanty w ostatnich latach odkrył swoje powołanie w dziedzinie kameralistyki, której kształci go prof. Grzegorz Biegas. Do swoich osiągnięć kameralnych zalicza m.in. II nagrodę na VII Międzyuczelnianym Konkursie Kameralnym dla Duetów wokalnych z sopranistką Justyną Bujak oraz w tym samym składzie tytuł finalisty na XX Międzynarodowym Konkursie Kameralnym w Łodzi.

Program:

  1. Claude Debussy – Petite Suite: „En Bateau”
  2. W.A Mozart – Sonata KV 331 cz. 3 „Turkish March”
  3. Maurice Ravel – Moja Matka Gęś:

– Pavana Śpiącej Królewny

– Tomcio Paluch

– Rozmowy Pięknotki z Potworem

– Zaczarowany ogród

  1. Luigi Boccherini – Menuet
  2. Maurice Ravel – Pavana na śmierć infantki
  3. Aram Chaczaturian – Walc z „Maskarady”
  4. Johann Pachelbel – Kanon D-dur
  5. Astor Piazzolla – Liebertango

 

Serdecznie zapraszamy!

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

www.mdkmiedzyzdroje.com

https://www.facebook.com/mdkmiedzyzdroje/

To top