Mega szachy na mega Marinie

Z początkiem maja na terenie niedawno powstałej okazałej kamieńskiej Mariny można zobaczyć i dotknąć kolejną kamieńską atrakcję. Zwykle spacerujący podziwiali ogrom i piękno całej Mariny i cumujące przy jej pływających pirsach jednostki. Teraz mamy na niej Mega – Szachy, których 64 pola mają wymiary 4 na 4 metry.

Figury szachowe mają wielkość ponad 50 cm, niewiele niższe są piony. Choć są one duże nie są za to ciężkie i nawet dziecko jest w stanie podnieść którąkolwiek figurę na tej wielkiej szachownicy.

Znakomite miejsce i znakomity pomysł dla przede wszystkim licznych szachistów – amatorów, którzy podczas pogody mogą oddać się w tym właśnie miejscu łamaniu umysłów, bowiem jest to wyjątkowa gra, gra określana królewską, która wymaga nie lada umysłu i zdolności manualnych, bowiem gambity, roszady i przemyślane posunięcia pionów i figur są w tej grze najważniejsze.

Pierwsi amatorzy pogłówkowania przy mega – szachach już się znaleźli i zapewne tak będzie co najmniej zawsze, a już na pewno w sprzyjających przebywaniu na wolnym powietrzu miesiącach. A lata przecież przed nami.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *