03-03-2016 » Powiat i region

Marszałek województwa przyznał stypendia sportowe

Rekordowa liczba osób otrzyma w 2016 roku stypendia Marszałka Województwa w sferze kultury fizycznej. Granty przyznane zostały 56 sportowców. Kwoty wynoszą od 2 do 4 tysięcy złotych.

 To trzeci rok z rzędu, kiedy Marszałek Województwa przyznaje stypendia młodym i zdolnym sportowcom
z naszego województwa. Pieniądze trafią
do tych zawodniczek oraz zawodników, którzy w roku 2015
z sukcesami reprezentowali Pomorze Zachodnie na najważniejszych sportowych imprezach w kraju i za granicą, gdzie sięgali po tytuły mistrza Polski lub zdobywali medale na mistrzostwach świata bądź Europy.

W 2016 roku granty otrzyma blisko 60 sportowców, m.in. ze Szczecina, Świnoujścia, Karlina, Grzybowa, Bornego Sulinowa, Pyrzyc, Białogardu oraz Gryfina. Na ten cel przeznaczono z budżetu województwa
160 tysięcy złotych. Świadczenia w wysokości od 2 do 4 tysięcy złotych wypłacane będą w comiesięcznych ratach. Pobierać je będą zawodniczki i zawodnicy uprawiający boks, żeglarstwo, pływanie, kolarstwo, wioślarstwo, szachy, zapasy, taekwondo olimpijskie, sumo, kajakarstwo, lekką atletykę, kickboxing
i gimnastykę sportową

 Wnioski o przyznanie stypendium przyjmowane były do 31 stycznia br. Składały je kluby, związki
i stowarzyszenia sportowe. O przyznanie grantów mogli ubiegać się młodzieżowcy, juniorzy oraz sportowcy niepełnosprawni do 25 roku życia, uprawiający olimpijską lub paraolimpijską dyscyplinę oraz ci, którzy rywalizowali w ramach prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa uzdolnionej sportowo młodzieży.

 Stypendia sportowe są jedną z dwóch form wyróżnienia zachodniopomorskich zawodniczek i zawodników
za osiągane przez nich wyniki. Kilka dni temu marszałek województwa Olgierd Geblewicz docenił postawę sportowców z regionu za 2015 rok podczas „Sportowego Podsumowania Roku” wręczając im nagrody finansowe.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *