Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w Kamieniu Pomorskim

W sobotę 26  maja2018 r. z mieszkańcami powiatu kamieńskiego spotkał się Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 90 osób z naszego regionu. Na spotkanie Marszałek przybył punktualnie o godzinie 16.00. Po przywitaniu się z mieszkańcami naszego powiatu na wstępie nawiązał do hasła przewodniego cyklu spotkań organizowanych przez czołowych polityków PiS “Polska jest jedna”.  Nawiązał również do wagi, jaką PiS przykłada do rodziny. “Nasza Partia Prawo i Sprawiedliwość przykłada olbrzymią wagę do rodziny. Zmieniliśmy nazwę ministerstwa na Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dla nas najważniejszą wartością jest rodzina. Silna Polska w Europie, w naszym regionie, to silna rodzina”. W dalszej części swojego wystąpienia mówił  o bieżącej sytuacji politycznej w kraju i zagranicą. Podczas głównej części spotkania Pan Marszałek odpowiadał na liczne pytania z sali. Spraw poruszanych przez uczestników spotkania było wiele. Na pierwszy ogień poszła sprawa bezpieczeństwa morza Bałtyckiego i sprawa budowy rurociągu Nord Stream II. Mieszkanka Wrzosowa poinformowała Pana Marszałka o akcji “wywieś flagę “. Akcję tą mieszkańcy tej miejscowości zapoczątkowali osiem lat temu i prowadzą ją do dziś. W imieniu mieszkańców Wrzosowa wręczyła Panu Marszałkowi kilkadziesiąt flag, które Marszałek rozdał wśród uczestników spotkania. W tej sprawie głos zabrał również Pan Leszek  Rodziewicz z Międzywodzia, który przypomniał o historii ustanowienia flagi Polski i swoich staraniach o ustanowienie dnia 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej. Przedsiębiorca z Golczewa poruszył sprawę wielkich sieci handlowych, które niszczą małe polskie sklepy, a które w konsekwencji nie są w stanie konkurować z ich potencjałem finansowym. Poruszono też sprawę braku specjalistów i trudność skorzystania z usług medycznych przez mieszkańców powiatu. Mówiono również o szczepieniach ochronnych.

Na każde z zadanych pytań Pan Marszałek udzielał obszerne odpowiedzi. Starał się przybliżyć  omawiany problem i przedstawić stanowisko partii w tej sprawie. Nie zabrakło również sprawy protestu w sejmie rodzin i osób niepełnosprawnych. Padały w tej sprawy różne opinie. Poruszono również sprawę Pomnika Ofiar Katyńskich w Stanach Zjednoczonych oraz roli Polonii w tej sprawie. Na zakończenie Marszałek Karczewski powiedział  “Problemów jest dużo, ale bardzo wiele zrobiliśmy. Mamy bardzo dobre sondaże, lepsze od tych, jakie uzyskaliśmy podczas wyborów w 2015 roku. To premia za to, że jesteśmy rzetelni, że Polacy oceniają nas dobrze jako realizujących swój program. Mówimy, co będziemy robić, jakie zmiany będziemy wprowadzać i to robimy. Obniżyliśmy wiek emerytalny, zlikwidowaliśmy gimnazja, wprowadziliśmy 500+, mówiliśmy o darmowych lekach dla seniorów i to zrealizowaliśmy”.

Po spotkaniu Pan Marszałek w licznym gronie uczestników spotkania udał się do kamieńskiej Katedry, gdzie wspólnie odmówiono modlitwę.

W.T.  

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *