Marszałek Olgierd Geblewicz z zadowoleniem przyjmuje rządowe wsparcia dla pogotowia, ale stracone miesiące ciężko będzie nadrobić

Długo oczekiwany podpis Wojewody Zachodniopomorskiego Tomasza Hinca pod dofinansowaniem dla budowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Twardowskiego w Szczecinie został przyjęty z zadowoleniem przez marszałka Olgierda Geblewicza. W liście do Wojewody, Marszałek przyznał, że dotrzymanie terminu może być utrudnione ze względu na to, że Urząd Wojewódzki potrzebował aż 2 miesięcy na przygotowanie ostatecznej wersji umowy.

– Wiele lat starań zajęło nam przekonywanie strony rządowej do konieczności wsparcia budowy nowej siedziby Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Z zadowoleniem przyjąłem, że Pan Wojewoda Tomasz Hinc w końcu złożył podpis na dofinansowaniu. Cieszy, że kibicuje terminowemu oddaniu inwestycji. Dołożymy wszelkich starań, ale mijające miesiące pokazały, że nie będzie to łatwe. Proces inwestycyjny w tym roku opóźnił się już o 2 miesiące, których potrzebował Urząd Wojewódzki na przygotowanie ostatecznej wersji umowy. Zrobimy co w naszej mocy, bo jest to inwestycja w bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców całego Pomorza Zachodniego – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

W specjalnym liście skierowanym 7 października br. do Wojewody Zachodniopomorskiego Tomasza Hinca, Marszałek Olgierd Geblewicz, po raz kolejny podziękował za wsparcie budowy stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Twardowskiego w Szczecinie. Marszałek przyznał, że Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego posiada bogate doświadczenie w realizacji inwestycji w ochronie zdrowia i również w przypadku tej inwestycji dołoży wszelkich starań, aby powstała w planowanym terminie, tj. do końca 2022 roku.

W ocenie marszałka mijające miesiące pokazały, że nie będzie to łatwe zadanie. Proces inwestycyjny w roku bieżącym opóźnił się o 2 miesiące, których Urząd Wojewódzki potrzebował na przygotowanie ostatecznie podpisanej przez Wojewodę wersji umowy. Co więcej, w momencie opublikowania komunikatu prasowego  Wojewody, Samorząd  Województwa Zachodniopomorskiego nie znał jej ostatecznej treści. Zdaniem marszałka, to niespotykany tryb uzgadniania dokumentu tej wagi, by najpierw komunikować złożenie podpisu w komunikacie prasowym, nie przekazując treści umowy zainteresowanemu. Mimo to, marszałek Olgierd Geblewicz wyraża nadzieję, że umowa o której poinformował Wojewoda Tomasz Hinc, pozwoli na formalne rozpoczęcie współpracy przy budowie nowej siedziby WSPR.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top