07-10-2020 » Powiat i region

Marszałek Olgierd Geblewicz z zadowoleniem przyjmuje rządowe wsparcia dla pogotowia, ale stracone miesiące ciężko będzie nadrobić

Długo oczekiwany podpis Wojewody Zachodniopomorskiego Tomasza Hinca pod dofinansowaniem dla budowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Twardowskiego w Szczecinie został przyjęty z zadowoleniem przez marszałka Olgierda Geblewicza. W liście do Wojewody, Marszałek przyznał, że dotrzymanie terminu może być utrudnione ze względu na to, że Urząd Wojewódzki potrzebował aż 2 miesięcy na przygotowanie ostatecznej wersji umowy.

– Wiele lat starań zajęło nam przekonywanie strony rządowej do konieczności wsparcia budowy nowej siedziby Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Z zadowoleniem przyjąłem, że Pan Wojewoda Tomasz Hinc w końcu złożył podpis na dofinansowaniu. Cieszy, że kibicuje terminowemu oddaniu inwestycji. Dołożymy wszelkich starań, ale mijające miesiące pokazały, że nie będzie to łatwe. Proces inwestycyjny w tym roku opóźnił się już o 2 miesiące, których potrzebował Urząd Wojewódzki na przygotowanie ostatecznej wersji umowy. Zrobimy co w naszej mocy, bo jest to inwestycja w bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców całego Pomorza Zachodniego – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

W specjalnym liście skierowanym 7 października br. do Wojewody Zachodniopomorskiego Tomasza Hinca, Marszałek Olgierd Geblewicz, po raz kolejny podziękował za wsparcie budowy stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Twardowskiego w Szczecinie. Marszałek przyznał, że Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego posiada bogate doświadczenie w realizacji inwestycji w ochronie zdrowia i również w przypadku tej inwestycji dołoży wszelkich starań, aby powstała w planowanym terminie, tj. do końca 2022 roku.

W ocenie marszałka mijające miesiące pokazały, że nie będzie to łatwe zadanie. Proces inwestycyjny w roku bieżącym opóźnił się o 2 miesiące, których Urząd Wojewódzki potrzebował na przygotowanie ostatecznie podpisanej przez Wojewodę wersji umowy. Co więcej, w momencie opublikowania komunikatu prasowego  Wojewody, Samorząd  Województwa Zachodniopomorskiego nie znał jej ostatecznej treści. Zdaniem marszałka, to niespotykany tryb uzgadniania dokumentu tej wagi, by najpierw komunikować złożenie podpisu w komunikacie prasowym, nie przekazując treści umowy zainteresowanemu. Mimo to, marszałek Olgierd Geblewicz wyraża nadzieję, że umowa o której poinformował Wojewoda Tomasz Hinc, pozwoli na formalne rozpoczęcie współpracy przy budowie nowej siedziby WSPR.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *