01-01-2019 » Powiat i region

Mandat za palenie w piecu śmieciami

Mieszkaniec Szczecina otrzymał mandat za palenie w piecu odpadami – płytami paździerzowymi oraz śmieciami, które leżały obok pieca przygotowane do spalenia.

Straż Miejska w Szczecinie została zaalarmowana przez  mieszkańców jednej z ulic Szczecina o wydobywającym się z komina jednego z domów śmierdzącym dymie. Po przybyciu na miejsce i udostępnieniu pomieszczenia, w którym zlokalizowany był piec okazało się, że w piecu palono odpadami. Nie udało się ukryć powyższego procederu przed Strażą mimo przeciągania dopuszczenia do pomieszczenia, w którym był piec. Straż nałożyła na właściciela posesji mandat.

Tak się robi z trucicielami powietrza w Szczecinie. Tak samo władze naszych gmin naszego powiatu kamieńskiego powinny zająć się sprawą zatruwania powietrza. Nieraz czytamy na portalach o wydobywaniu się śmierdzącego dymu z kominów czy paleniu odpadów w Kamieniu Pomorskim, Międzyzdrojach, Wolinie, Radawce i innych miejscowościach. Informują o tych procederach mieszkańcy. Niestety brak informacji czy sprawcy zostali ukarani. A przecież powietrze służy wszystkim mieszkańcom, którzy oczekują, aby było one czyste.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *