„Makrama w Wiklinie” – warsztaty rękodzielnicze w siedzibie KGW „Wiklina” w Wapnicy

Za nami czwarta odsłona projektu „Aktywna Wyspa Możliwości”. 14 marca 2022 o godz. 17.00 w gościnnych progach KGW „Wiklina” w Wapnicy odbyły się warsztaty rękodzielnicze pt.: Makrama w Wiklinie. Pani Beata Klawa, prowadząca warsztaty, pokazała podstawy zaplatania sznurków. Powstały łapacze snów i makramowe osłonki na doniczki. Uczestnicy zaplatali co im „w duszy grało” i każdy wyszedł z gotowym rękodziełem. Podczas warsztatów jest zawsze sympatyczna atmosfera i niekiedy powstają ciekawe pomysły. Do istniejącego utworu, autorstwa Macieja Boreckiego, Bogumiła Popko i Andżelika Gałecka spontanicznie dopisały dwie zwrotki opisujące projekt „Aktywna Wyspa Możliwości”. Tekst tak bardzo spodobał się wszystkim uczestnikom, że będą ćwiczyć go na warsztatach teatralnych w Domysłowie.

 

Biblioteka i Wiklina – tak opowieść się zaczyna.

Nasza Wyspa Możliwości Wszystkich bardzo chętnie gości.

Na spotkanie do Wapnicy pędzą wszyscy społecznicy

z Dargobądza, Domysłowa i impreza już gotowa.

 

Zastań także zwiera szyki, bo wyplatać chce koszyki.

Gimnastykę proponują, w zdrowiu życie propagują.

Tu makrama, tam pierogi… Bądź gotowy dziś do drogi!

Dopiero się rozkręcamy i ponownie zapraszamy.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację warsztatów.

Warsztaty sfinansowano z mikrograntu w ramach konkursu dotacyjnego „Akademii Lokalnego Lidera OWES Szczecin – Edycja 2020-2023 w kwocie 1500,00. „Aktywna Wyspa Możliwości” to projekt polegający na współpracy KGW, stowarzyszeń, fundacji, biblioteki, których przedstawiciele wzięli udział w „Akademii Lokalnego Lidera” w Międzyzdrojach od 25.10.2021-10.01.2022 i będzie składał się z cyklu warsztatów pokazujących różnorodność, ale i chęć dzielenia się doświadczeniami i umiejętnościami członków podmiotów ekonomii społecznej w powiecie kamieńskim. W realizację projektu zaangażowali się przedstawiciele: KGW „Wiklina” w Wapnicy, KGW Dargobądz, KGW Zastań, Fundacji Teatr Teatr z Domysłowa, Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach jest partnerem w projekcie.

W ramach projektu „Aktywna Wyspa Możliwości” odbędzie się już ostatnie spotkanie:

– 28.03.2022 – Warsztaty teatralne – teatr społeczny „Baśń o Królowej Wyspy Wolin” w siedzibie Fundacji Teatr Teatr Domysłów 13c – godz. 17:00

Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa.

 

To top