Loty Ryanair z Goleniowa do Warszawy wznowione

Oczekiwane przez mieszkańców Pomorza Zachodniego i turystów połączenie lotnicze ze stolicą zostanie przywrócone od 1 maja 2022 r. Samoloty Ryanair będą pięć razy w tygodniu zabierać pasażerów z lotniska Szczecin – Goleniów do podwarszawskiego Modlina. Zaplanowano również pięć rejsów w drugą stronę. – To bardzo dobra wiadomość! Jako samorząd województwa zabiegaliśmy o ponowne uruchomienie tego połączenia – przypomina marszałek Olgierd Geblewicz.

Linia lotnicza Ryanair ponownie uruchamia połączenie z Goleniowa do stolicy, a konkretnie na lotnisko Warszawa Modlin. Rejsy Boeingiem 737 z 189 miejscami mają odbywać się pięć razy tygodniowo.

To bardzo dobra wiadomość! Jako samorząd województwa zabiegaliśmy o ponowne uruchomienie tego połączenia – mówi marszałek Olgierd Geblewicz. – Warto przypomnieć, że wielokrotnie krytykowałem władze lotniska Okęcie i rząd PiS za likwidację połączenia z Warszawą. Szczególnie, że zrobili to w momencie przebudowy linii kolejowej powodując mocne wykluczenie komunikacyjne Pomorza Zachodniego

Loty Ryanair z Goleniowa na Okęcie zostały wstrzymane w styczniu 2019 roku. To oznaczało duże utrudnienie w podróżowaniu do stolicy i wzrost cen biletów państwowego przewoźnika. Polskie Linie Lotnicze LOT miały monopol na tej trasie.

O większa liczbę połączeń z Pomorza Zachodniego do Warszawy apelowali samorządowcy (m.in. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego), organizacje zrzeszające przedsiębiorców, branża turystyczna i zarządzający portem lotniczym Szczecin – Goleniów.

Loty Ryanair zostaną wznowione 1 maja 2022 r. Mają odbywać się wg poniższego rozkładu:

Poniedziałek:

Warszawa Modlin godz. 6.45 – Szczecin Goleniów godz. 7.55;

Szczecin Goleniów 8.20 – Warszawa Modlin 9.30.

Wtorek:

Warszawa Modlin 19.10 – Szczecin Goleniów 20.20

Szczecin Goleniów 20.45 – Warszawa Modlin 21.55

Środa:

Warszawa Modlin 12.55 – Szczecin Goleniów 14.05

Szczecin Goleniów 14.30 – Warszawa Modlin 15.40

Piątek:

Warszawa Modlin 6.20 – Szczecin Goleniów 7.30

Szczecin Goleniów 7.55 – Warszawa Modlin 9.05

Niedziela:

Warszawa Modlin 6.20 – Szczecin Goleniów 7.30

Szczecin Goleniów 7.55 – Warszawa Modlin 9.05

Ceny biletów – na stronie przewoźnika – zaczynają się od kwoty 48,62 PLN.

Połączenie lotnicze ze stolicą jest bardzo oczekiwane przez mieszkańców Pomorza Zachodniego. Rejsy będą odbywać się do Modlina, a nie na Okęcie, ale..

Modlin jest coraz lepiej skomunikowany z centrum dzięki samorządowi Województwa Mazowieckiego – zauważa marszałek Olgierd Geblewicz.

Port Lotniczy Szczecin – Goleniów poinformował, że od 1 maja 2022 również PLL LOT planuje uruchomienie dodatkowych połączeń do Warszawy. Loty mają odbywać się trzy razy dziennie.

Województwo Zachodniopomorskie systematycznie zwiększa zaangażowanie finansowe w rozwój regionalnego lotniska. W ubiegłym roku objęło 5000 nowych udziałów o wartości 5 mln zł. Do 2028 roku na dokapitalizowanie spółki Port Lotniczy Szczecin – Goleniów Sp. z o.o. ma zostać przeznaczone 40 mln zł.

Aktualna struktura kapitału PLSG prezentuje się następująco.

– PP Porty Lotnicze 37,81%

– Miasto Szczecin 37,13%

– Samorząd Województwa 22,64%

– Gmina Goleniów 2,42%

Z lotniska Szczecin – Goleniów realizowane są regularne połącznia m.in. do Norwegii, Anglii, Irlandii, w sezonie letnim także do Chorwacji. Siatka połączeń krajowych to loty do Warszawy i Krakowa, w okresie od czerwca do września również do Rzeszowa.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top