25-11-2020 » Powiat i region

Kursy edukacyjne dla osób po 50 roku życia

Zapraszamy do współpracy z Uniwersytetem Warszawskim w ramach dwóch projektów edukacyjnych:

1. Projekt pt. “Trzecia Misja Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego” – bezpłatny kurs on-line z języka angielskiego: KOMUNIKATYWNY SENIOR


Projekt organizowany jest przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Programu Operacyjnego “Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie pozwalającym poznać podstawy języka angielskiego, coraz bardziej potrzebnego do funkcjonowania we współczesnym świecie.

Do celów kursu należy rozwinięcie wiedzy i kompetencji uczestników w obszarze języka angielskiego.
– Kurs skierowany do osób dorosłych powyżej 65 roku życia;
– Poziom kursu: początkujący/podstawowy;
– Start kursu: “od zaraz” – kurs ma formę e-learningu, po uzyskaniu dostępu do platformy uczestnik indywidualnie pracuje z zamieszczonymi materiałami

Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się pod adresem (link): www.wne.uw.edu.pl/pl/misja-neo/formularz-1

Kurs ma budowę modułową, jest podzielony na 21 lekcji, na które składają się: filmiki i ćwiczenia, quizy, testy i zadania. Obecna część kursu ma formę e-learningu, czyli uczestnik w dowolnym czasie opracowuje materiał dostępny na platformie (dostęp do platformy Moodle jest bezpłatny), raz w tygodniu spotykamy się na lekcji “na żywo” on-line.

Wymagania sprzętowe do kursu: komputer z dostępem do Internetu (z możliwością regulacji dźwięku), klawiatura, myszka. Tematyka kursu jest tak dobrana, aby zapewnić jak najszersze spektrum przydatnych zagadnień językowych dla osoby rozpoczynającej przygodę z językiem angielskim: od przedstawiania się, po zakupy, wizytę w restauracji, wyjazd czy rozmowę o pogodzie. Nasi prowadzący to kadra z Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.

Regulamin rekrutacji znajduje się w linku (plik PDF): REKRUTACJA – KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

2. Projekt pt. “Trzecia Misja Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego” – bezpłatny kurs on-line w zakresie nauk ekonomicznych i przedsiębiorczości.

Projekt organizowany jest przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Programu Operacyjnego “Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Kurs skierowany jest do osób dorosłych, które w chwili przystąpienia do Projektu mają ukończone 50 lat.

Organizowane zajęcia będą miały charakter spotkań on-line, poświęconych następującym zagadnieniom ekonomicznym:

– Temat: JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ ?„Po prostu chciałam umrzeć — powiedziała Helen Anderson – Chciałam zasnąć i już się więcej nie obudzić, byłam wykończona całą tą niekończącą się sprawą i nie wiedziałam co mam począć.”

Sześćdziesięcioczteroletnia pielęgniarka – Helen – padła ofiarą kradzieży tożsamości, a jej przypadek został szczegółowo przeanalizowany przez Franka Abagnale’a w jego książce na temat oszustw. Wniosek był jeden: tego nieszczęścia dało się uniknąć. W dobie nowoczesnych technologii jesteśmy narażeni na oszustwa bardziej niż kiedykolwiek.

Celem tego szkolenia jest nie tylko zapoznanie uczestników z metodami wykorzystywanymi przez różnej maści oszustów, ale także analiza tego, dlaczego dajemy się oszukać. Na zajęciach połączymy więc praktyczną wiedzę z policyjnych akt z wiedzą o tym, jak działa nasz umysł, a wszystko po to, aby lepiej i skuteczniej stawiać opór ludziom, którzy czyhają na naszą tożsamość oraz finanse.

– Temat: OSWOIĆ RYNEK PRACY W KAŻDYM WIEKU

Praca daje nam nie tylko środki do życia, ale również satysfakcję, cel, możliwość rozwijania się i realizowania ambicji w każdym wieku. Nasz rynek pracy jest dynamiczny, zmienny i czasami ciężko nadążać za jego wymaganiami. Potrafi także niejednym zaskoczyć, szczególnie osoby, które dawno nie były zmuszone do szukania pracy od podstaw. Najważniejsze jest jednak to, że pracodawcy coraz bardziej doceniają wiedzę, doświadczenie, opanowanie i zaangażowanie starszych wiekiem pracowników.

Przedsiębiorcy stosują różne metody rekrutacji, a Internet i usługi on-line stały się obecnie niezbędnym elementem tego procesu. Portale rekrutacyjne, CV, list motywacyjny, testy rekrutacyjne, Assesment Center, wywiady behawioralne, sytuacyjne… po zajęciach żadne z tych pojęć nie będzie dla Państwa obce. W trakcie zajęć uczestnicy zostaną wyposażeni w podstawową wiedzę, która pomoże im sprawniej poruszać się na rynku pracy oraz radzić sobie z szukaniem nowej lub zmianą pracy.

Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się pod adresem (link): www.wne.uw.edu.pl/pl/misja-wne/formularz-7

Regulamin rekrutacji znajduje się w linku (plik PDF): REKRUTACJA – NAUKI EKONOMICZNE

Krzysztof Zawiliński

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *