14-12-2017 » Powiat i region

„Kuki” – piesek to żywy czy może maskotka?

Świat zwierzęcy, a zwłaszcza odwiecznych przyjaciół człowieka jakimi są koty i psy, jest w istocie szeroki. Przychodzą w naszym społeczeństwie różne mody na rasy psów czy kotów. Niegdyś emocjonowano się pudlami, jamnikami, był też trend na malutkie yorki. Ale psia moda, przemija, zmienia się, podobnie jak do tej ubraniowej. Tyle, że nie tak często jak ona.

Dla przykładu, czy ktoś w naszym powiecie wie więcej o szpicach miniaturowych? Małych sympatycznych pieskach? No właśnie.

Nie tak dawno, para klientów zajrzała do pewnego sklepu w Kamieniu Pomorskim, dostrzegając jakiegoś nieporuszającego się psa, myśląc – maskotkę, bo tak im się w pierwszym odczuciu wydawało. Lecz kiedy piesek nagle się poruszył, nieco zaskoczeni wzdrygnęli się i w efekcie nacieszyć oczu nie mogli, bowiem „Kuki”, bo tak ma na imię ta śliczna „maskotka”, jest nieco ponad trzymiesięcznym okazem szpica miniaturowego.

Psiaczek jest niezwykle miły, towarzyski, no i jak na foto, niezwykle fotogeniczny.

Właścicielka owego „Kukiego”, przyznała, że mają w domu jednego małego psiaka, ale już nieco podstarzałego. Chcieli mieć drugiego. Także niewielkiego.

Poprzez szukanie w Internecie, zapragnęli ostatecznie właśnie rasę szpica miniaturowego Pomerania (wzrost do ledwie 20 cm). I o ciekawe. Nazwa bierze się od Pomeranii – czyli po polsku naszego kochanego Pomorza.

I tak znalazł się „Kuki” u swojej pani, za co z wdzięcznością odwzajemnia się samym sobą, swoimi śmiesznymi, szczenięcymi humorkami. I co tu dużo mówić, przyciągającym wielu (w tym klientów sklepu) swoim niepowtarzalnym wyglądem.

„Kuki” można by nawet rzec, byłby okazem psich wybiegów, bowiem jego ujmujący pyszczek, maść puchatej sierści, dają tak naturalną piękność, że doprawdy trudno oderwać od niego wzrok.

I kto znajdzie ten kamieński sklep (mała zagadka), dodajmy, odzieżowy zresztą, bowiem doprawdy warto na pewno zobaczyć jego istotną i niepowtarzalną ozdobę – maskotkę i to w jak najbardziej żywej okazałości. I na pewno, podobnie jak inni dotąd, pokocha to zwierzątko, śliczne i niezwykle przyjazne dosłownie dla wszystkich.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *