Kto zostanie „Zachodniopomorskim Liderem NGO 2021”?

Zaskakują pomysłami, pracowitością i chęcią niesienia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Są blisko mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego, zmieniając ich otocznie na lepsze. Które ubiegłoroczne inicjatywy organizacji pozarządowych zasługują na szczególne wyróżnienie? W piątek, 10 grudnia 2021 r. dowiemy się, kto w tym roku zwycięży w konkursie marszałka „Zachodniopomorski Lider NGO 2021”.

Zachodniopomorski Lider NGO” to konkurs marszałka województwa skierowany do organizacji pozarządowych, które aktywnie działają na rzecz mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego. Nagradzane są w nim wyróżniające się inicjatywy zrealizowanych przez regionalne stowarzyszenia i fundacje. W ubiegłorocznej edycji o zwycięstwo walczyło aż 60 projektów, a jedną z nagrodzonych inicjatyw była głośna akcja Stowarzyszenia Wywrotka, która organizowała kajakowe ekopatrole.

W tym roku Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego wraz z Pracownią Pozarządową, partnerem konkursu, zaprosili organizacje pozarządowe do zgłaszania zrealizowanych w ubiegłym roku inicjatyw.

W piątek, 10 listopada 2021 r. podczas Zachodniopomorskiego Forum NGO 2021 poznamy laureatów konkursu w trzech dobrze znanych kategoriach:

  • Zachodniopomorski Lider NGO 2021 – za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2020; kategoria główna,

  • Zachodniopomorski Lider NGO 2021 – za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2020 przez organizację zarejestrowaną w latach 2019–2020; kategoria nr 2,

  • Zachodniopomorski Lider NGO 2021 – za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2020 przez organizację, której budżet za rok 2020 nie przekroczył 25.000 zł; kategoria nr 3.

Laureaci i wyróżnieni otrzymają dyplomy i nagrody finansowe od 1300 zł do 2500 zł. W tym roku zostanie też wyłoniona najlepsza inicjatywa za bezpośrednie wsparcie osób poszkodowanych w związku z pandemią – kategoria specjalna.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas „Zachodniopomorskiego Forum NGO”, które w tym roku odbędzie się w Mielnie. W programie m.in. szkolenie ze skutecznego tworzenia projektów do konkursów grantowych, prelekcja dot. aktualnych źródeł finansowania i konkursów dla organizacji pozarządowych i współpracy z samorządami, debata zarządzanie wolontariatem w organizacji, warsztat o samoświadomości i osobowości działacza/działaczki oraz uroczyste rozstrzygnięcie IV edycji konkursu „Zachodniopomorski Lider NGO”. W spotkaniu uczestniczyć będzie Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz.

Finał konkursu „Zachodniopomorski Lider NGO 2021”

podczas Zachodniopomorskiego Forum NGO”

Piątek, 10 grudnia 2021 r. od godziny 12

Mielno, Royal Park Hotel & Spa

Wydarzenie organizuje Pracownia Pozarządowa na zlecenie Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Biuro Prasowe

Emilia Wolf

Biuro Prasowe

To top