Kto w tym roku otrzyma nagrody „Pro Arte”?

Przedłużenie naboru wniosków

Na Pomorzu Zachodnim mamy wielu wspaniałych i zdolnych artystów. Którzy z nich w tym roku za swoje wybitne osiągnięcia otrzymają nagrody „Pro Arte”? Trwa kolejna edycja nagród kulturalnych Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Wnioski można składać jeszcze do 31 maja br.

Nagrody „Pro Arte” przyznawane są w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w województwie zachodniopomorskim. To wyróżnienia za całokształt działalności lub osiągnięcia o istotnym znaczeniu dla regionu.

–  Co roku nagrody trafiają do wspaniałych ambasadorów zachodniopomorskiej kultury, z niesamowitym dorobkiem, sławiących Pomorze Zachodnie na całym świecie. Nagrody te to wielki przywilej docenienia pracy wybitnych postaci, które kreują jej kształt, wytyczają kierunki i integrują środowiska artystyczne. Zachęcam do zgłaszania tych nietuzinkowych osób – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Nominacje mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły artystyczne, związki, fundacje i stowarzyszenia działające w sferze kultury, organy administracji rządowej i jednostki samorządu terytorialnego oraz przedstawiciele środowisk twórczych.

W tym roku łączna pula nagród to 60 tys. zł. Środki te zostaną podzielone między maksymalnie 4 laureatów.

Wszystkie niezbędne informacje, w tym szczegółowy regulamin konkursu i wniosek zgłoszeniowy w linku: http://kultura.wzp.pl/index.php/aktualnosci-3/893-konkurs-o-nagrody-pro-arte-marszalka-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-za-wybitne-osiagniecia-w-dziedzinie-kultury-przedluzenie-terminu-naboru-wnioskow .

Laureatami dziewiątej edycji w 2020 roku byli: kompozytor prof. Andrzej Cwojdziński; dziennikarz, fotoreporter, artysta fotografik Marek Czasnojć; światowej sławy grafik i plakacista prof. dr hab. Lex Drewinski; gitarzysta klasyczny Mateusz Kowalski.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top