Kto w tym roku otrzyma magnoliową statuetkę?

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie przyznaje specjalne nagrody

Już po raz ósmy WUP w Szczecinie nagrodzi organizacje pozarządowe, edukatorów, instytucje i samorządy zaangażowane w realizację projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W poniedziałek, 21 listopada 2022 r. poznamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu „Zachodniopomorskie Magnolie EFS”.  Konkurs organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie ma na celu uhonorowanie dotychczasowych wysiłków podmiotów, instytucji i osób zaangażowanych w realizację projektów społecznych. Działania te współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tym konkursem chcemy uhonorować osoby i instytucje, które angażują się w działania na rzecz drugiego człowieka, które potrafią dostrzec potrzeby innych osób – mówi dyrektor WUP w Szczecinie Andrzej Przewoda.

 Do udziału w tegorocznej edycji nadesłano 68 zgłoszeń. Warto dodać, że napłynęły też zgłoszenia od osób, które skorzystały ze wsparcia oferowanego przez EFS, i które dzięki temu wsparciu zmieniły swoje życie.

Podczas finału konkursu „Zachodniopomorskie Magnolie EFS” nagrodzimy najciekawsze projekty. To gala pełna wzruszeń, ciepłych słów i fantastycznych inspiracji do dalszego działania. Na Pomorzu Zachodnim chcemy stanowić otwartą, włączającą, tolerancyjną i wrażliwą na potrzeby drugiego człowieka społeczność. Dzięki współpracy i zaangażowaniu Funduszy Europejskich udaje nam się tworzyć dobrą ofertę wsparcia. I ten kierunek będziemy kontynuować  – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Komisja preselekcyjna po burzliwych dyskusjach i podjęciu trudnych decyzji, dokonała wyboru ścisłej trójki nominowanych w ramach każdej z kategorii. Przedstawiamy nominowanych:

Europejski Fundusz Społeczny na Pomorzu Zachodnim:

 • „Beneficjent z pasją” (Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Partnerami,
  Powiat Policki, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny  w Szczecinie);
 • „Ambasador EFS” (Mirosława Raczewska, Dorota Malińska, Karol Lament);
 • „Równość szans” (Fundacja Zdążyć z Miłością, Gmina Radowo Małe, Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie).

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój:

 • „Najlepszy Beneficjent PO WER” (Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT Sp. z o.o., Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie, Powiatowy Urząd Pracy w Gryficach);
 • „Młodzi w akcji” (Kinga Karbowska, Olga Augustyniak, Sandra Morkowska).

Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego:

 • „Najlepszy Beneficjent RPO WZ” (Akademia Wspierania Inicjatyw Społecznych AWIS, Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Szczecinie, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.);
 • Inwestycje w kadry” (Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Klimatex, Piekarnia Kaliszczak S.C., Procyon Construction S.A.);
 • Inwestycja w edukację” (Gmina Karlino, Powiat Kamieński, TEB Edukacja w Szczecinie);
 • „Inwestycja w zdrowie” (NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej W. Fabian Sp. J., Geneva Trust Polska Sp. z o.o., Uromed Jakub Koteras);
 • „Inwestycja w przedsiębiorstwo społeczne” (Spółdzielnia Dobra Marka, Spółdzielnia Socjalna Feniks, Centrum Integracji Społecznej w Rzyszczewie).

Zwycięzców konkursu „Zachodniopomorskie Magnolie EFS 2022″ wyłoniła komisja, którą tworzą: przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, organizacji i instytucji działających w obszarze wsparcia EFS, przedstawiciele nauki. Finał konkursu, podczas którego poznamy laureatów, odbędzie w najbliższy poniedziałek, 21 listopada o godz.17.30 w Operze na Zamku w Szczecinie.

Gala finałowa będzie również transmitowane online w mediach społecznościowych WUP w Szczecinie:

·        https://www.facebook.com/wupszczecin

·        https://www.youtube.com/channel/UCkucY5XbFOTwqMvLH7UCuFQ

 Na finałową galę konkursu „Zachodniopomorskie Magnolie EFS” zapraszamy serdecznie dziennikarzy i fotoreporterów do Opery na Zamku w Szczecinie,

początek godz. 17.30.

Emilia Wolf

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top