05-10-2015 » Golczewo, Powiat i region

Krokusy w Golczewie

Przy pięknej jesiennej aurze w sobotę 3 października mieszkańcy Golczewa wzięli udział w akcji upiększającej nasze miasto – w „krokusowej rewolucji”.
Dzieci, młodzież i dorośli w ramach społecznej akcji obsadzali zielony skwery w centrum Golczewa cebulkami krokusów. Dzięki temu, już wiosną przyszłego roku miejsca te będą mieniły się różnymi barwami pierwszych wiosennych kwiatów – krokusów.

„Krokusowa rewolucja” to autorski pomysł Marii Myśliwiec, przewodniczącej Rady Osiedla Arkońskie – Niemierzyn. Marzyła, żeby krokusowe pola zachwycały nie tylko na Jasnych Błoniach. W tym roku udało się wziąć udział w krokusowej rewolucji i do Golczewa, dzięki pomocy „Kuriera Szczecińskiego”, trafiło 2 tysiące cebulek krokusów.
W golczewskiej akcji sadzenia krokusów wzięli udział uczniowie ZSP Golczewo, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, przedstawiciele golczewskiego samorządu oraz mieszkańcy gminy.
Inicjatorem akcji „krokusowa rewolucja w Golczewie” jest Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej przy wsparciu lokalnego samorządu i sponsorów.

UM Golczewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *