29-06-2016 » Powiat i region

Kontener (nie tylko) sztuki w Międzyzdrojach

Niezwykły kontener morski, który został specjalnie przystosowany do działań kulturalnych i był częścią prezentacji Pomorza Zachodniego we Wrocławiu rozpoczął drugie życie. Już w najbliższy piątek 1 lipca posłuży jako scena koncertów duetu OHO!KOKO, strefa dla dzieci oraz miejsce informacji o funduszach unijnych. Wszystko to w ramach Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

 Kontener był główną przestrzenią prezentacji potencjału kulturalnego Województwa Zachodniopomorskiego i Miasta Szczecin podczas międzynarodowych obchodów Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016 (17-19 czerwca br.). Tam znakomicie spełnił swoją uniwersalną rolę. Odbyły się w nim multimedialne widowiska, koncerty, warsztaty, wykłady, spotkania, projekcje i pokazy.

Jeszcze przed wyruszeniem do Wrocławia marszałek Olgierd Geblewicz zapowiadał – Niech kontener bezpiecznie dotrze na Dolny Śląsk i czekamy na jego powrót, bo już mamy pomysły, jak go wykorzystać w przyszłości.

W najbliższy piątek 1 lipca br. kontener stanie się jedną z atrakcji Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Będzie funkcjonował w godzinach 11.00-19.00 tuż przy Promenadzie Gwiazd. Co się w nim znajdzie? Z pewnością zajrzeć tam powinny rodziny z dziećmi. Na najmłodszych będą czekali animatorzy, którzy zadbają o uśmiech i dobrą zabawę. Nie zabraknie konkursów i quizów o tematyce unijnej. Także dorośli będą mogli uzupełnić swoją wiedzę w tej kwestii, z pomocą konsultantów Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Gryfic, którzy w kontenerze będą służyć radą i informacjami dotyczącymi korzystania ze środków unijnych.

Spragnionych kulturalnych przeżyć zapraszamy na dwa koncerty utalentowanego szczecińskiego duetu OHO!KOKO: o godzinie 15.00 i 18.00 w kontenerze przy promenadzie. W skład grupy wchodzą wokalistka Alicja Kruk i gitarzysta Marek Szul. Wielką popularność zdobyli występem w IV edycji programu MUST BE THE MUSIC, gdzie zebrali największe poparcie widzów oraz jury, a także udziałem w IV edycji programu MAM TALENT. W 2013 roku zdobyli Grand Prix prestiżowego Festiwalu Młodych Talentów Szczecin 2013. W Międzyzdrojach

Tradycyjnie już, za sprawą Festiwalu Gwiazd, na przełomie czerwca i lipca Międzyzdroje stają się polską stolicą rozrywki i kultury. Na wybrzeże przybywają osobistości ze świata  filmu, teatru, kabaretu, muzyki. Organizatorzy zapewniają prawdziwe bogactwo atrakcji – spektakle, koncerty, spotkania autorskie, wystawy, warsztaty i inne wydarzenia towarzyszące. Kultową częścią imprezy jest odciskanie dłoni na Deptaku Gwiazd. Zbiór ponad 150 śladów w tym roku wzbogaci się o odciski kolejnych wybitnych przedstawicieli polskiej kultury: Justyny Steczkowskiej, Ewy Szykulskiej, Mariana Dziędziela, Katarzyny Żak, Michała Kwiecińskiego, Zbigniewa Wodeckiego i Ewy Braun.

 

Radosław Soćko
Inspektor

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *