18-01-2016 » Powiat i region

Konsultacje w sprawie wsparcia rodzin

W kwietniu 2016 r. rusza program „Rodzina 500 plus”. Obecnie projekt ustawy wprowadzającej program jest konsultowany społecznie. W Szczecinie spotkanie poświęcone założeniom programu odbędzie się 20 stycznia (środa) o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Azoty Arena. W konsultacjach weźmie udział Elżbieta Rafalska – minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Na spotkanie w sprawie „Rodziny 500 plus”, zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów, ośrodków pomocy społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie, urzędów pracy, organizacji pozarządowych oraz rodzin z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Według projektu „Rodzina 500 plus” świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł otrzyma każda rodzina na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat. Mniej zamożni z dochodem do 800 zł na członka rodziny (1200 w przypadku dziecka niepełnosprawnego) dostaną wsparcie także na pierwsze dziecko. Świadczenie ma być wypłacane w II kwartale 2016 r. Według założeń programem objętych zostanie 2,7 mln rodzin.

ZUW Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *