01-03-2019 » Powiat i region

Konkurs na najpiękniejszą

Zachwycająca krajobrazem, ładem przestrzennym i architektonicznym. Jej mieszkańcy dbają o środowisko, a także tworzą aktywną i zintegrowaną społeczność lokalną. Takich wsi na Pomorzu Zachodnim jest wiele. Te najlepsze mają szanse na nagrodę w konkursie marszałka „Piękna Zachodniopomorska Wieś” 2019.

 –  Doceniamy prawdziwych gospodarzy dbających o wspólne dobro, ład i harmonię, a także zaangażowanie lokalnych społeczności. Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym nagrodzimy często wieloletnią pracę.  – mówi wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

 Do najpiękniejszej wsi na Pomorzu Zachodnim trafi aż 40 tys. zł. Dla jej społeczności to olbrzymie wsparcie finansowe, które pozwoli na zrealizowanie marzeń i inwestycji często do tej pory odkładanych na bliżej nieznaną przyszłość. Za zajęcie drugiego miejsce będzie przysługiwać nagroda w wysokości 30 tys. zł, a ostatnie miejsce na podium to 20 tys. zł. W ramach konkursu wręczone będzie także jedno wyróżnienie, a do nagrodzonej tym tytułem wisi powędruje 10 tys. zł. Łączna pula środków w konkursie wynosi 100 tys. zł.

 Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 30 kwietnia 2019 roku na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Poszczególne sołectwa zgłaszają gminy, z zastrzeżeniem że jedna gmina może wskazać tylko jedno sołectwo.

Poprzednia, pierwsza edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Spośród kilkudziesięciu wniosków, które wpłynęły do Urzędu Marszałkowskiego WZ, kapituła konkursowa wybrała cztery. Pierwsze miejsce zdobyło sołectwo Żukowo (gmina Sławno), na drugiej pozycji znalazło się sołectwo  Dobrzyca (gmina Będzino), a ostatnie miejsce na podium zajęło sołectwo Żydowo (gmina Polanów). Wyróżnienie natomiast trafiło do sołectwa Świeszewo (gmina  Gryfice). Docenione zostały w nich m.in. piękne centra, dobrze zagospodarowane tereny rekreacyjne, licznie organizowane wydarzenia kulturalne czy edukacyjne, a także inicjatywy na rzecz ochrony środowiska.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie: http://www.wrir.wzp.pl/piekna-zachodniopomorska-wies-0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *