“Konie, Kumys i Tien-Szan oto cały Kirgistan”

2 lutego 2016 r. o godzinie 17:00 w Międzynarodowym Domu Kultury odbyło się spotkanie ze Stanisławem Bagińskim, który opowiadał o swoich przeżyciach z podróży po Kirgistanie.

Stanisław Bagiński jest emerytowanym inżynierem budownictwa. Urodził się w Toruniu. Studia ukończył na wyższej Szkole Inżynierskiej w Zielonej Górze. Całe życie interesowały go podróże, które odbywa różnymi środkami lokomocji. Szczególnie ukochał żeglarstwo.. Podróżował także po Afryce środkowo-wschodniej Kenii i Tanzanii, gdzie wszedł na najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro oraz drugi co do wielkości Mount Kenya, a także dotarł do największego jeziora Afryki, Wiktorii. Pasjonuje go fotografia zwłaszcza fotografia krajobrazu. W swoich wyprawach wybiera miejsca raczej nieznane, a interesujące ze względów krajobrazowych, etnograficznych i architektonicznych. Lubi poznawać ludzi, ich zwyczaje i kulturę. Nie znosi znakowanych szlaków, kampingów, przewodników etc.

Podróże przygotowuje sam bez udziału biur podróży i innych pośredników.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Podróżnik podzielił się z publiczność bardzo dużą ilością zdjęć, które wykonał podczas podróży. Opowiadał ciekawe anegdoty oraz przedstawił jak wygląda codzienne życie w Kirgistanie. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz Panu Stanisławowi za interesujący i miły spędzony wieczór.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *