Komunikat prasowy: Zgłoś się już teraz! Termin zgłoszeń na Summer Camp 2022 przedłużony do 30 kwietnia!

Zgłoś się już teraz! Termin zgłoszeń na Summer Camp 2022 przedłużony do 30 kwietnia!

Wyprawa edukacyjna dla młodzieży z Niemiec, Polski, Francji i Ukrainy od 10 do 23.07.2022 r.

Fundacja Gebäudeensemble Joachimsthalsches Gymnasium Templin zaprasza 48 młodych ludzi z Niemiec, Polski, Francji i Ukrainy na obóz letni połączony z wyprawą kajakowo-rowerową-pieszą z Polski do Niemiec. Młodzi ludzie w wieku od 14 do 17 lat z Uckermark i graniczących powiatów proszeni są o przesłanie krótkiego listu motywacyjnego z uzasadnieniem swojego udziału. Termin zgłoszeń na obóz upływa 30 kwietnia 2022 r. Są jeszcze wolne miejsca. Uczestnicy muszą jedynie wpłacić symboliczny wkład własny w wysokości 100 euro. Więcej informacji i wskazówek dotyczących składania wniosków można znaleźć na stronie https://est.eu/veranstaltungen/summer-camp.

Młodzież w wieku od 14 do 17 lat będzie przez dwa tygodnie podróżować w 16-osobowych zespołach. Pieszo, kajakiem i rowerem z Drawna w województwie zachodniopomorskim do Templina w Uckermark, do miejsca, w którym powstanie przyszła „Europejska Szkoła Templin” (est), wspólnie będą pokonywać małe i duże wyzwania, które napotkają podczas takiej wyprawy przez „dzikie okolice”.

Pierwotnie planowany format, oparty na założonym w 1991 r. forum dyskusyjnym „Trójkąt Weimarski“, został rozszerzony o Ukrainę. Latem młodzi uchodźcy z Ukrainy będą mieli okazję przez dwa tygodnie doświadczać europejskiej wspólnoty w bardzo praktyczny sposób. Pani Elke Büdenbender, która objęła patronat, wspiera projekt Europejskiej Wymiany Młodzieży i cieszy się na wymianę z młodymi ludźmi.

Summer Camp 2022 jest organizowany przez fundację Stiftung Gebäudeensemble Joachimsthalsches Gymnasium Templin wraz z wieloletnimi partnerami: Rotary Club z Koszalina, Szczecina i Prenzlau oraz partnerem francuskim, Maison de Heidelberg z Montpellier.

Wyjazd jest możliwy dzięki wsparciu Europejskiej Fundacji Kultury/Federalnej Centrali Edukacji Politycznej, Ministerstwa Finansów i Europy kraju związkowego Brandenburgii, fundacji Sanddorf-Stiftung oraz fundacji Stiftung des Tönissteiner Kreises.

To top