Kolejny mega – mistrz parkowania

To, że z kulturą jazdy i zachowywania się kierowców na naszych drogach i ulicach nie jest najlepiej często świadczą takie obrazki jak choćby ten tu zamieszczony. Z parkowaniem jak zauważyli kilkakrotnie nasi uważni i wnikliwi Internauci i Czytelnicy, często „przodują” w tym zakresie kierowcy w autach na niemieckich „blachach”. Ale nie zawsze tak jest. Oto dowód.

Miejsce – ulica Wł. Jagiełły na Starym Mieście w Kamieniu Pomorskim. Ktoś skutecznie sobie zaparkował, że ciekawi jesteśmy w tej zaistniałe sytuacji, jak zmieściłby się między tym niebieskim autem, a prawidłowo zaparkowanym rowerem, dziecięcy pojazd. Nie mówiąc już o wózku – bliźniaku.

Kierowca owego auta ani przez chwilę zapewne nie pomyślał, że robi źle. Ot, zatrzymał się, zaparkował, i poszedł załatwiać swoje sprawy. Niech się inni martwią. Ale też martwi, że mamy takich właśnie nieodpowiedzialnych i niemyślących kierowców. Oj martwi. A szkoda, bo kultura kierowców to jedna z podstaw poruszania się i współgrania z innymi użytkownikami dróg, w tym z pieszymi, którzy – co pocieszające, mają coraz łatwiej w „zderzeniu” z rzeczywistością podczas przechodzenia po pasach dla pieszych.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *