23-06-2016 » Powiat i region

Kolejny konkurs Senior-WIGOR 2016

Ruszył kolejny otwarty konkurs ofert w ramach „Senior-WIGOR”, wieloletniego programu ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Konkurs skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego. Do podziału – 40 mln zł.

Celem programu „Senior-WIGOR” jest tworzenie i prowadzenie przez samorządy domów, w których niepracujące osoby powyżej 60 roku życia znajdą miejsce do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. Dzienne Domy Senior-WIGOR są czynne w dni powszednie, co najmniej przez 8 godzin i wyposażone w bibliotekę, sprzęt RTV oraz komputer z dostępem do internetu.

Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie zarówno utworzenia i wyposażenia domów oraz na zapewnienie ich funkcjonowania.
Oferty w konkursie wyłącznie w formie papierowej należy składać lub przesyłać na adres: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Wydział Spraw Społecznych, Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin z dopiskiem „Konkurs Senior-WIGOR – Edycja 2016” do 14 sierpnia 2016 r.

Pytania dotyczące Programu oraz konkursu ofert można kierować na adres WIGOR@mrpips.gov.pl. Do 30 czerwca można uzyskać szczegółowe informacje na temat programu pod numerem telefonu 22 661 18 82 oraz 22 661 18 59, w godzinach 9:00-15:00, od poniedziałku do piątku.

Szczegółowe informacje na temat konkursu i programu znajdują się na stronie: http://senior.gov.pl

ZUW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *