07-08-2016 » Powiat i region, Wolin

Kolejny, 22. Festiwal Słowian i Wikingów „Chrzest Wolina”, kolejnym hitem tegorocznego lata

W miniony właśnie weekend, przez całe trzy dni, w Wolinie odbywał się 22. Festiwal Słowian i Wikingów, który zgromadził grubo ponad tysiąc wojów, dosłownie z całej Europy, jak też szeregu rękodzielników i innych fachmanów, wywodzących się ze swoim dobytkiem i rękodzielnictwem z czasów średniowiecznych.

Kapitalna impreza, której nie przeszkadzały anomalia pogodowe, bowiem niewielka wysepkę położoną tuż przy rzece Dziwnie, obok prastarego Wolina odwiedziły tysiące ciekawskich.

Były dla przykładu targi niewolników, Wróżby z Koniem, bitwa morska, turnieje łucznicze, wczesnowieczne gry i zabawy, kącik dla maluchów, turniej walk indywidualnych o nagrodę Jarla Jomsborga, konkurs na strój kobiecy, obrzęd zaślubin czy najazd Ottona na świątynię i śmierć kapłanów.

Ale najbardziej rozpalały zwiedzających walki. A to Słowian z Wikingami, a to wojów Bolesława Krzywoustego z rycerstwem księcia Warcisława I.

Niesamowita sceneria, naturalność tego co działo się na placu boju. I w takich przypadkach zdążały się urazy wojów, którym trzeba było udzielać pierwszej pomocy medycznej.

Znakomita impreza, dodajmy, największa w całej Europie, po raz kolejny zrobiła furorę przede wszystkim wśród wczasowiczów i turystów, którzy przebywają na terenie naszego Wybrzeża Kamieńskiego.

Nic ująć, nic dodać, tylko czekać do kolejnego festiwalu, ale to za cały rok, niestety.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *