Kolędowanie dla Babci i Dziadka w Dziwnowie

Aniołem trzeba być, nie tylko na święta.

Aniołem trzeba być przez cały rok.”

Dnia 19 stycznia w Kościele pod wezwaniem św. Józefa w Dziwnowie dzieci z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” wyśpiewały wszystkim babciom i dziadkom: „Bo dobry dziadek i dobra babcia, serce oddaliby wnukom… są przyjaciółmi na długo… są przyjaciółmi na wieki.”Koncert dedykowany był dziadkom z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci i Dziadka.

Proboszcz parafii ksiądz kanonik Andrzej Miś zaprosił dzieci i ich rodziców, aby kolędy i pastorałki, które pięknie wybrzmiały w trakcie Jasełek 2019 „Miłość, pokój, nadzieja” w sali widowiskowej w przedszkolu zostały wykonane w kościele parafialnym.

Na Mszy Świętej w niedzielę o godzinie 12.00 dzieci z grupy III „Gumisie” oraz IV „Tygryski” przygotowane pod kierunkiem Beaty Arczyńskiej, Katarzyny Kołakowskiej, Bożeny Zajączkowskiej, Agaty Lelo – Stogowskiej, Jolanty Chudy i Magdaleny Jankowskiej, podziękowały Panu Bogu za rodzinę, za wszystkie talenty i prezenty, za każdy nowy dzień, za bliskość i za każdy piękny sen.

Zaprosiły do wszystkich serc wyjątkowego gościa, śpiewając „Przyjdź tu Jezu, zostań z nami”. Wykonały również kolędę zachęcającą do kolędowania na całej Ziemi. „Wszystko w Bogu się zawiera, on dał życie i odbiera… aniołem trzeba być nie tylko od święta, aniołem trzeba być przez cały rok” – śpiewały.

Swoje myśli skierowały także do stajenki betlejemskiej „Nie ważne kim jesteś i co robisz… On przyszedł do wszystkich jednakowo, więc zbudź się i biegnij…”. Była też kolęda, znana przez wszystkich zebranych pt.: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Nie zabrakło słów o pragnieniu miłości, pokoju, o pojednaniu, o jedności, w której jest moc i o tym, że spełniają się pragnienia. Pokłoniły się małemu Jezusowi, wyśpiewując „Tak! To On, On jest Królem”. Przy żłóbku, obok dzieci stali reprezentanci rodziców – p. Karolina, p. Wioleta, p. Andżelika, p. Joanna, p. Barbara, p. Justyna, które śpiewając dały świadectwo swojej wiary i odwagi dla małych artystów.

Na koniec przedszkolaki zaśpiewały o Babci i o Dziadku Pana Jezusa. Łzy wzruszenia, gromkie brawa i otrzymane nagrody świadczyły o tym, że koncert podobał się wszystkim zebranym.

W trakcie Mszy Świętej pani dyrektor Renata Klimowicz oraz nauczycielka Agata Lelo – Stogowska odczytały słowa Pisma Świętego skierowane do wszystkich wiernych, m.in.: „Łaska Wam i pokój od Boga, Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa!”. Niech ten pokój zamieszka w naszych sercach i kieruje każdego z nas do bycia dobrym, po prostu świętym na co dzień.

Za czynny udział w koncercie, ksiądz proboszcz wręczył niespodzianki dla dzieci, ich rodziców i grona pedagogicznego, ale nie zapomniał również o babciach i o dziadkach, dla których przygotował słodki prezent – cukierki.

 

Z pozdrowieniami dla Sympatyków

Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie

Bożena Zajączkowska, Agata Lelo – Stogowska

To top