11-01-2018 » Powiat i region

KMZB – współpraca pomiędzy kamieńską policja, a społeczeństwem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest innowacyjnym narzędziem, które pozwala Policji podnosić poziom bezpieczeństwa we wskazanych miejscach. Dzięki czujności mieszkańców rejonu i ich aktywności na mapie, patrole kierowane są tam, gdzie się tego oczekuje.

Po debacie społecznej (29.11.2017r.), podczas której policjanci podnieśli temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, odnotowano wzrost ilości informacji nt. miejsc w których dochodzi do uciążliwych społecznie zdarzeń. Mieszkańcy powiatu poprzez aplikację przekazują coraz więcej istotnych dla funkcjonariuszy wiadomości.

Po uzyskaniu informacji, we wskazane miejsca kierowane są patrole (często piesze) lub dzielnicowi. Ich celem jest weryfikacja zgłoszenia, a w przypadku jego potwierdzenia –eliminacja zagrożenia. Tak, jak to się ostatnio dzieje w rejonie starego miasta i ogródków działkowych.

Na stronie Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim odnajdą Państwo link do aplikacji: http://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/prewencja-i-profilaktyk/mapy/5975,Mapa-zagrozen-bezpieczenstwa.html

 

REAGUJEMY NA KAŻDE PAŃSTWA ZGŁOSZENIE.

WSPÓLNIE ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO NASZEGO POWIATU.

 

sierż. Aleksandra Berenda

KPP w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *