03-11-2015 » Dziwnów, Powiat i region

Klub DKK przy Miejskiej bibliotece publicznej im. Elżbiety Zakrzewskiej w Dziwnowie serdecznie zaprasza

Klub DKK przy Miejskiej bibliotece publicznej im. Elżbiety Zakrzewskiej w Dziwnowie serdecznie zaprasza – już 30 listopada o 17.00 zapraszamy na kolejne, tym razem będziemy omawiać miłość i zdradę z punktu widzenia mężczyzny w powieści Grażyny PLEBANEK – “NIELEGALNE ZWIĄZKI”.

Miłość i zdrada z punktu widzenia mężczyzny. Opowieść o uczuciu, które nie ma prawa istnieć, a zarazem analiza struktur społecznych ograniczających wolność człowieka, wikłających go w role, których nie jest w stanie wypełnić. Bruksela. Miasto władzy, wielkiej polityki i układów, miasto gdzie krzyżują się drogi wszystkich narodów kontynentu. Ona – Megi. Polska prawniczka, robiąca karierę w Komisji Europejskiej. Piękna, inteligentna kobieta, za którą mężczyźni oglądają się na ulicy, matka dwójki wspaniałych dzieci. On – Jonathan. Mąż, pisarz. Zajmuje się domem.
Męski odpowiednik Anny Kareniny, rozdarty między miłością do rodziny a gwałtowną namiętnością do innej kobiety. Ta druga – Andrea. Narzeczona szefa Megi. Ambitna dziennikarka telewizyjna. Piękna, zmysłowa, uwodzicielska. Spotyka się z Jonathanem w kościołach, do których w świeckiej Brukseli nikt nie chodzi. Plebanek opowiada o zmaganiu z wymykającym się spod kontroli uczuciem, wyrzutach sumienia, lęku przed ranieniem bliskich. Bez pruderii pisze o seksie, otwarcie stawia pytania o miłość, pożądanie i wierność.
Grażyna PLEBANEK.
Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako dziennikarka dla Agencji Reutera i „Gazety Wyborczej”. Felietonistka „Polityki”, publikuje też m.in. w „Wysokich Obcasach”, “Wysokich Obcasach Extra”, “Magazynie Literackim”, „Lampie”, „Newsweeku”, „Elle”, „Trendach”.
Autorka opowiadań, które ukazały się w antologiach: „Dziewczyńskie bajki na dobranoc”, „Nie pytaj o Polskę” (AMEA 2008), „Zaraz wracam” (Centrum Kultury „Zamek”, 2008), „Projekt mężczyzna” (wydawnictwo Delikatesy, 2009), „Piątek, 2:45″ (Filar, 2010), “Zachcianki” (Swiat Ksiazki, 2012)
Warszawianka, na pięć lat przeniosła się do Sztokholmu, od 2005 mieszka w Brukseli. Znalazła się w grupie międzynarodowych artystów, których portrety autorstwa belgijskiego fotografa Stephana Vanfleterena można oglądać na wystawie otwartej w 2009 w Brukseli przez kolejne dziesięć lat.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO LEKTURY I NA NASZE KLUBOWE SPOTKANIE !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *