Klasyczne wtorki w Parku Chopina – Recital Jana Porzuczka


4 sierpnia o godzinie 18.00 w Parku Chopina odbędzie się recital Jana Porzuczka. Po raz kolejny będziemy mieli zaszczyt gościć w Międzyzdrojach tego znakomitego pianistę, laureata wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Jan Porzuczek naukę gry na fortepianie rozpoczął w ZPSM w Katowicach

w klasie mgr Joanny Pilch, następnie był uczniem prof. Anny Góreckiej. Kontynuował edukację w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Joanny Domańskiej, w roku 2017 ukończył studia magisterskie pod kierunkiem prof. Zbigniewa Raubo.
W 2014 uczestniczył w programie Erasmus, studiując w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu u prof. Jana Jiracek von Arnim. Obecnie jest doktorantem w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Roberta Marata,

a także prowadzi aktywną działalność pedagogiczną jako współpracownik Katedry Fortepianu w AM w Katowicach oraz nauczyciel w ZSM w Tychach.

Występował w Dworku Chopina w Dusznikach- Zdroju, na Zamku w Pszczynie, Parku Śląskim. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia. W roku 2012 wystąpił       z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej. Koncertował również poza granicami kraju, m. in. w Musikverein w Wiedniu, a także we Włoszech i Czechach. Jest laureatem m. in. III miejsca w XIX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2008), nagrody za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego w II Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie (2011), I miejsca w konkursie Grand Prize Virtuoso International Music Competition 2016 w Wiedniu oraz IV nagrody w International Music Competition Val Tidone 2016 we Włoszech. Wielokrotnie otrzymywał nagrody Prezydenta Katowic oraz stypendia Rektora AM w Katowicach.

Koncert poprowadzi Andrzej Mleczko, wieloletni dyrektor Domów Kultury        w Wolinie i Międzyzdrojach. Serdecznie zapraszamy!

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

www.mdkmiedzyzdroje.com

https://www.facebook.com/mdkmiedzyzdroje/

 

 

 

 

To top