Kamieńskie „Repro Service Pol” niestety nie obroniło tytułu mistrzowskiego sprzed roku Bałtyckich Mistrzostw Futsalu

IV Bałtyckich Mistrzostwach Pomorza w Futsalu, które odbywały się w miniony weekend w Dźwirzynie (faza grupowa) oraz Mrzeżynie (finały). I niestety, mistrzostwo tym razem nie dla kamieńskiego „Repro Service Pol”, które nie obroniło tytułu sprzed roku. A było naprawdę blisko.

W tym ważnym i prestiżowym turnieju wzięły udział 24 zespoły, które podzielone na sześć grup, które grały o niedzielne finały w Dźwirzynie.

Nasz zespół broniący tytułu sprzed roku, bez problemów awansował do finałowej fazy i zagrał w wielkim finale z „Intermarche – Regą” Trzebiatów, która w ubiegłym roku była trzecią drużyna tych mistrzostw. Całe finały odbywały się Mrzeżyńskim Centrum Sportu.

Niestety naszym futsalowcom nie udało się zwyciężyć z zespołem trzebiatowskim. Do przerwy nasi przegrywali 0:1. Na początku drugiej odsłony nie wykorzystali rzutu karnego, ale kilka chwil potem doprowadzili jednak do remisu. Lecz trzebiatowianie szybko ponownie objęli prowadzenie. A na sekundy prze końcowym gwizdkiem arbitra, remis uratował  Damian Karczmarski, który strzelił na 2:2.

O zwycięstwie w finale zdecydowały emocjonujące rzuty karne, które jednak lepiej wykorzystywała „Intermarche – Rega”, która w tym elemencie była bezbłędna. I trzeba dodać, że znakomitymi paradami wykazywał się bramkarz „Regi”, Kamil Twarzyński, który ostatecznie dał wygraną trzebiatowskiej drużynie. Naszym na otarcie łez i dużego smutku pozostał tytuł wicemistrzowski tego wielkie turnieju. Być może za rok nasi powrócą na tron mistrzowski?

Trzecie miejsce w turnieju wywalczyła ekipa „Lemon” Kołobrzeg, która przed rokiem przegrała 2:0 finał z „Repro Service Pol”. Na czwartym miejscu sklasyfikowano „Pogoń” Połczyn Zdrój.

Cóż, pozostał spory niedosyt, bo trzeba przyznać, że drugie z rzędu mistrzostwo dla naszego zespołu było naprawdę bardzo blisko. Ale i tak słowa uznania należą się naszym futsalowcom, bo także drugie miejsce w tak prestiżowych zawodach, nie przynosi im wcale ujmy.

„Repro Service Pol” gra aktualnie z powodzeniem w kamieńskim KALF – ie (ma komplet punktów), gdzie prowadzi wraz z „Bosmanem” Chomino i ma wielką ochotę ponownie triumfować w tych rozgrywkach.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *