Kamieńskie Koło PZERiI świętowało Światowy Dzień Inwalidy

Kamieńskie Koło Polskiego Związku Emerytów i Inwalidów, które skupia w swej strukturze także wielu mieszkańców gmin: Dziwnów, Golczewo i Świerzno, świętowało w szczególnie uroczysty sposób, Światowy Dzień Inwalidy.

Na uroczystości zebrało się ponad 150 członków Koła. Wysłuchano przemówień i podziękowań przygotowanych specjalnie na tę okoliczność. Na uroczystości, oprócz Starosty Kamieńskiego, Józefa Malca, pojawili się Burmistrzowie: Dziwnowa, Golczewa, Kamienia Pomorskiego oraz Wójt Gminy Świerzno.

To integracyjne, kolejne z wielu spotkań zaplanowanych na ten rok było wyjątkowo szczególne, bowiem obchodzono Światowy Dzień Inwalidy.

„My jako związek, jesteśmy grupą zintegrowanych osób, które mocno wspierają się nawzajem. Dzięki temu robimy różne spotkania, uroczystości czy organizujemy wycieczki, także zagraniczne. Jesteśmy przekonani, że nasza jesień życia wcale nie musi być ponura.” – mówił przewodniczący kamieńskiego Koła, Stanisław Salanek.

Spotkanie uwieńczył swoim dziarskim śpiewaniem, emerycki zespół śpiewaczy „Relax”, który zawsze występuje podczas wszystkich spotkań organizowanych przez Koło.

W dalszej części, uroczystość przerodziła się wręcz w rodzinne spotkanie, bowiem wielu obecnych spotkało się po dłuższym czasie, wymieniając między innymi swoje refleksje ze swego emeryckiego życia, życia jesieni, które jak wszem i wobec podkreślali, jest naprawdę kolorowe. Tylko trzeba chcieć, chcieć samemu.

Kamieńscy emeryci i renciści, zawsze bardzo aktywni, a w szczególności w okresie letnim, zapowiedzieli spotkanie już w ten nadchodzący piątek po południu, kiedy to przy ognisku, kiełbaskach, nad wodami cieśniny Dziwny i dobrej muzyce, będą świętować Powitanie Lata. Warto dodać, że podobne spotkania organizują także w przypadku wiosny i jesieni.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *