29-06-2016 » Powiat i region

Kamieński policjant najlepszym policjantem zachodniopomorskiej drogówki

Starszy sierżant Krzysztof Dajczak z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, sierżant sztabowy Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz aspirant Andrzej Rubas z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu to tegoroczni laureaci eliminacji wojewódzkich konkursu “POLICJANT RUCHU DROGOWEGO”.

Konkurs odbył się we wtorek i środę, tj. 21 i 22 czerwca br.  W tegorocznej edycji plebiscytu udział wzięło 20 funkcjonariuszy – przedstawicieli komend miejskich i powiatowych z  naszego garnizonu. W ramach spotkania odbyła się także narada służbowa z kierownictwem  komórek ruchu drogowego zachodniopomorskiej Policji.
W pierwszym dniu zmagań policjanci rywalizowali w konkurencji kierowania ruchem, jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym. Rozwiązywali także test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad udzielenia pierwszej pomocy i przepisów służbowych. Umiejętności  praktyczne policjantów w kierowaniu ruchem sprawdzano na skrzyżowaniu ul. Staszica i ul. Ofiar Oświęcimia w Szczecinie. Rywalizacja w jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym odbyła się natomiast na placu manewrowym w Lubieszynie.

Drugiego dnia zmagań  mundurowi przystąpili do ostatniej konkurencji – strzelania z broni służbowej. Po podsumowaniu wyników wszystkich etapów współzawodnictwa wyłoniono laureatów plebiscytu. Zwycięzcą  konkursu został st.sierż. Krzysztof Dajczak z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Na drugim miejscu uplasował się sierż.szt. Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Natomiast trzecie miejsce zajął asp. Andrzej Rubas z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie – podinsp. Jacek Cegieła,  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie – insp. Piotr Ostrowski oraz Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie – Cezary Tkaczyk wręczyli najlepszym policjantom nagrody pieniężne, dyplomy, pamiątkowe tabliczki i puchary.

Gośćmi zaproszonymi na uroczyste zakończenie byli również Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – Jacek Chrzanowski oraz Prezes szczecińskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego – Józef Liszczak, którzy wręczyli trzem najlepszym policjantom ruchu drogowego nagrody rzeczowe. Dodatkowo Prezes WFOŚiGW w Szczecinie przekazał jednostkom, w których na co dzień pełnią służbę trzej najlepsi w naszym województwie policjanci, specjalistyczny sprzęt do kontroli stanu technicznego pojazdów zakupiony w ramach kampanii “Ekologiczny Kierowca”.

Zgodnie z regulaminem Konkursu policjanci, którzy zajęli  I i II miejsce w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będą nasz garnizon w 29 edycji Ogólnopolskiego Konkursu “Policjant Ruchu Drogowego”, który odbędzie się w dniach 19 – 23 września 2016r. w Białymstoku.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *