14-03-2016 » Powiat i region

Kamieńska Policja ma dwóch nowych funkcjonariuszy

Dwóch nowych policjantów zasili wydział prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, to efekt kolejnego naboru do pracy w policji. Dzisiaj nowo przyjęci funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie w obecności komendantów zachodniopomorskiego garnizonu, zaproszonych gości i swoich bliskich.

7 marca br. w policyjne szeregi zachodniopomorskiej policji przyjętych zostało  kolejnych 40 funkcjonariuszy – 7  kobiet i 33  mężczyzn.

Nowo przyjęci dzisiaj w obecności  Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Jarosława Sawickiego i jego zastępców  oraz komendantów z rodzimych jednostek wypowiedzieli słowa roty i złożyli ślubowanie, które składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. W uroczystości brał udział również Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego  Zachodniopomorskiego  Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie Pan Eugeniusz Pietrzak.

Szef zachodniopomorskiego garnizonu w krótkim wystąpieniu jako pierwszy powitał nowo przyjętych, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Podkreślał, że praca jaką wybrali kandydaci jest trudna i odpowiedzialna. Podejmowanie jej trudów będzie nie tylko próbą dla nich samych ale również dla ich rodzin. Pogratulował kandydatom i życzył sukcesów i wytrwałości podczas służby.

Nowo przyjęci w pierwszej kolejności odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, aby następnie wesprzeć pracę swoich kolegów w jednostkach Policji.

KPP w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *