06-02-2019 » Powiat i region, Sport

KALF wkracza w decydującą fazę. W pierwszych ćwierćfinałowych spotkaniach nie było niespodzianek

W niedzielnych pierwszych ćwierćfinałowych spotkaniach KALF-u kibice nie doczekali się jakichś spektakularnych niespodzianek. W czterech spotkaniach padło aż 33 goli, z czego 14 bramek strzelono w remisowym (po siedem) ostatnim meczu niedzieli, pomiędzy „Jack-Polem” Przybiernów i „Ekol-em” Dziwnówek.

Wcześniej, bo tuż po godzinie 14, swoje spotkanie rozpoczęła faworyzowana ekipa „Mediciny” pod wodzą niestrudzonego krzewiciela sportu, dr Karola A. Ptaka, która zagrała z dotąd najsłabszym zespołem rozgrywek, jakim jest KS „Zryw Zamoście”.

Niespodzianki nie było, bowiem „Medicina” pewnie wygrała 5:2, strzelając już do przerwy pięć goli, nie tracąc w tej części meczu żadnej.

Na uwagę zasługuje fakt, iż czwartego gola dla „medyków” strzelił sam Karol A. Ptak, popisując się istotnie ciekawym zagraniem, który mógł zadziwić wielu na trybunach i na parkiecie.

Dla „Mediciny” do bramki rywali trafiali: Krzysztof Kubas – 2, Karol Ptak, Kamil Bogusz oraz Dawid Roszak. Natomiast dla przegranych gole strzelili: Sławomir Jambor i Kamil Skakuj.

Drugi mecz zdominował „Repro Service Pol”, który zaaplikował „Dynamitowi” Benice pięć trafień, przy stracie tylko dwóch goli. Do przerwy było 2:1 dla „Repro”.

Gole dla zwycięzców strzelili: Damian Karczmarski – 2 oraz Mateusz Wróbel (to jego jedenaste trafienie w tych rozgrywkach), jak też, Maciej Szwech i Adrian Kapczyński. Dla pokonanych gole strzelili: Patryk Dobrowolski i Przemysław Saładajczyk.

W trzecim spotkaniu zagrały ekipy „Bosmana” Chomino i „Vocatusa” Golczewo, w którego szeregach wystąpił (już) dotychczasowy lider strzelców, Volodymyr Pryshnivskyy. Z kolei w chomińskim teamie zagrała po raz kolejny zresztą, jedyna przedstawicielka płci pięknej w tych rozgrywkach, filigranowa i obdarzona sprytem Weronika Szymaszek.

Tak dotychczasowy lider strzelców, jak i Weronika, niestety nie strzelili gola. Ale za to ich koledzy, szczególnie z „Bosmana”, stanęli na wysokości zadania, bowiem pokonali bramkarza drużyny golczewskiej cztery razy. Z kolei „Vocatus” zrewanżował się tylko jedną bramkę, którą strzelił Wojtek Trepkowski, na co dzień jeden z filarów „Iskry” Golczewo grającej z powodzeniem w rundzie jesiennej w klasie okręgowej.

Wynik 4:1 (2:0) odzwierciedla boiskowe wydarzenia i trzeba przyznać, że wygrana „Bosmana” była w pełni zasłużona.

Gole dla zwycięskiego „Bosmana” strzelili: Radosław Cyburt – 2, Szymon Włodarek i Filip Daroszewski, który z golkipera (były bramkarz „Gryfa” Kamień Pomorski, obecnie gra, i to z powodzeniem, w ligowym świnoujskim „Prawobrzeżu”) przeistoczył się w zawodnika z pola.

W ostatnim meczu pierwszej części ćwierćfinałów spotkały się ekipy „Jack Pol-u” Przybiernów i „Ekol-u” Dziwnówek. Padło w nim aż 14 bramek. Ostatecznie wynik remisowy – po siedem, gdzie do przerwy było 4:3 dla „Ekol-u”, pokazał, jak zacięte było to spotkanie. I tak na dobrą sprawę, również i przegrany zespół z powodzeniem mógł także wygrać. Bez dwóch zdań, rewanż zapowiada się niezwykle interesująco.

Bramki dla „Jack-Pol-u” strzelili: Michał Komenda – 4 (jeden z wiceliderów najlepszych strzelców), a także Dariusz Nowak, Grzegorz Cedrowicz i Adam Wojciechowski (gol samobójczy). Dla „Ekol-u” aż sześć goli strzelił Bartłomiej Wach. Siódme trafienie zainkasował Dawid Pawłowski.

Na liście najskuteczniejszych strzelców nastąpiła istotna zmiana, bowiem dotychczasowego lidera, Volodymyra Pryshnivsky’ego (dotąd od kilku kolejek zresztą, 11 trafień), zastąpił strzelec aż sześciu bramek w niedzielnym ćwierćfinale, Bartłomiej Wach z „Ekol-u”, który ma teraz aż 14 strzelonych goli.

Podobnie jak popularnie nazywany Wołodia z „Vocatusa”, tyle samo bramek mają na swym koncie; Mateusz Wróbel z „Repro Service Pol” oraz Michał Komenda z „Jack -Pol” Przybiernów. O jednego gola mniej (10 trafień) ma w swym dorobku Kamil Bogusz z „Mediciny”.

Już w najbliższą niedzielę (10.02.) odbędą się rewanżowe spotkania, które zapowiadają się nie mniej interesująco. I tak:

O godzinie 14:00 spotkają się KS „Zryw Zamoście” z „Mediciną”. Pierwszy mecz 2:5.

A następne:

Godzina 14:50 „Dynamit” Benice – „Repro Service Pol”. Pierwszy mecz 2:5.

Godzina 15:40 „Vocatus” Golczewo – „Bosman” Benice. Pierwszy mecz 1:4.

Godzina 16:30 „Ekol” Dziwnówek – „Jack-Pol” Przybiernów. Pierwszy mecz 7:7.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *