12-02-2016 » Powiat i region

Już za chwilkę tradycyjne Walentynki – Dzień Zakochanych (i nie tylko)!

Już w nadchodzącą niedzielę 14 lutego, a więc tradycyjny w Polsce od zaledwie kilkunastu lat, Dzień Zakochanych, czyli coraz bardziej popularne Walentynki (ang. Valentine’s Day). Owa tradycja przywędrowała do Polski nie tak dawno (już po reformacji polityczno – gospodarczej na początku lat 90 – tych XX wieku), zza Oceanu, a dokładniej ze Stanów Zjednoczonych, i zakorzeniła się w Europie i u nas rzecz jasna na dobre.
Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.
Na Zachodzie, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, czczono od dawna św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami oraz wysyłaniem listów i sms – ów zawierających wyznania miłości. Tak piękne słowo – „Kocham Cię” jest tego dnia najważniejszym naprawdę ze wszystkich.
Największą popularnością w Polsce Walentynki cieszą się przede wszystkim wśród młodzieży i wśród osób w średnim wieku. Ludzie starsi, którzy w mniejszym stopniu używają Internetu oraz telefonów komórkowych, wysyłająca tę okazję stosowne, słodkie i kochliwe rzecz jasna listy i spotykają się na przykład przy uroczystych kolacjach, przy świecach.
Operatorzy telefonii komórkowych przeżywać będą ponownie jak co roku, gorące chwile, bowiem w eterze krążyć będzie dosłownie ogromne miliony sms – ów od kochanych i do kochanych osób.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *