20-03-2019 » Powiat i region

Jutro w Świnoujściu czwarta w tym roku dostawa gazu LNG typu spot

To będzie już 54. od początku działalności świnoujskiego terminalu gazowego, a czwarta w tym roku, dostawa gazu LNG typu spot (będzie to już 12 tego rodzaju dostawa).

Ogromny gazowiec „Arctic Discoverer” (zbudowany w roku 2006) o długości 290 m, a zarejestrowany na Wyspach Bahama, płynie z Morza Barentsa z około 63 tysiącami ton LNG, co po regazyfikacji da około 84 mln m sześciennych gazu, które znajdą się już niebawem w ogromnych terminalowych zbiornikach na lądzie.

W środowych godzinach wczesno – popołudniowych statek znajdował się w duńskiej cieśninie Langelandsbaelt, pomiędzy wyspami Lengeland, na zachodzie, i Lolland, na wschodzie.

Metanowiec ze skroplonym gazem w swych zbiornikach, który został zakupiony od firmy „Equinor” (niegdyś Statoil), i został załadowany w terminalu skraplającym „Snohvit”, spodziewany jest w terminalu w godzinach porannych w czwartek (21.03.2019). Po przycumowaniu od razu rozpocznie się jego rozładunek.

W odróżnieniu od kontraktów długo- i średnioterminowych, forma dostaw typu spot jest dostawą jednorazową, którą realizuje się w umowie krótkoterminowej. Takie dostawy w ostatnim czasie do świnoujskiego terminalu pochodziły przede wszystkim z Norwegii oraz ze Stanów Zjednoczonych.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *