Jesienne, recytatorskie obchody Święta Niepodległości

Już po raz 26. najlepsi recytatorzy zawitają do Szczecina, aby sztuką żywego słowa świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie”, wspierany przez Pomorze Zachodnie, odbędzie się w dniach 11-13 listopada br. w Klubie Delta w Szczecinie.

Jesienny turniej to przede wszystkim zmagania recytatorskie. Przez trzy dni jego uczestnicy będą nie tylko prezentować się na scenie, ale także wezmą udział w warsztatach „Niepodległość! Twórczo i Romantycznie”, które poprowadzi jury turnieju: Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek, Jan Zdziarski, Jerzy Łazewski i Wojciech Solarz. Ze względu na to, że rok 2021 został ustanowiony rokiem Cypriana Kamila Norwida, uczestnicy zmagań będą mogli otrzymać nagrodę specjalną za interpretację utworu tego poety. Werdykt zostanie ogłoszony podczas gali finałowej w sobotę, 13 listopada. Wydarzenie, które jednocześnie będzie transmitowane online, rozpocznie się o godz. 14.00 w Klubie Delta. Turniej to także wydarzenia towarzyszące takie jak: spotkanie autorskie z Kacprem Sulowskim – wielokrotnym laureatem konkursu czy mistrzowski wieczór z monodramem w wykonaniu Mateusza Nowaka „Od przodu i od tyłu”.

W dotychczasowych edycjach w konkursie wzięło udział ponad 800 recytatorów z całej Polski. Wśród nich 17 jest dziś zawodowymi aktorami, to m. in. Natalia Sikora, Aleksandra Kisio czy Elżbieta Romanowska. Zmagania turniejowe dotychczas oceniało 40. jurorów, m.in.: Irena Jun, Dorota Landowska, Wiesław Komasa, Monika Rasiewicz, Bożena Suchocka, Ziuta Zającówna, Zdzisław Dąbrowski, Jarosław Gajewski, Tadeusz Malak, Lech Śliwonik czy Jan Zdziarski.

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie we współpracy z Fundacją Artyz. Na wszystkie wydarzenia w ramach turnieju wstęp jest wolny.

Program 26. Jesiennego Turnieju Recytatorskiego „Romantycznie”:

 • 11.11.2021 | 18.00
  Koncert Konkursowy „Romantycznie”
  Klub Delta, ul. Racławicka 10
  wstęp wolny
  (Koncert będzie również transmitowany online)
 • 11.11.2021 | 21.00
  Spotkanie autorskie z Kacprem Sulowskim wokół książki „Z miłości. Portrety polskich domów”
  Klub Delta, ul. Racławicka 10
  wstęp wolny
 • 12.11.2021 | 20.00
  Wieczór Mistrzowski:
  „Od przodu i od tyłu”
  Monodram Mateusza Nowaka
  Klub Delta, ul. Racławicka 10
  wstęp wolny
 • 13.11.2021 | 14.00
  Gala Finałowa Jesiennego Turnieju Recytatorskiego „Romantycznie”
  Klub Delta, ul. Racławicka 10
  wstęp wolny
  (Gala będzie również transmitowana online)

Szczegółowy program dostępny na www.klubdelta.pl.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top