Jedzmy odpowiedzialnie – w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy

„Jedzmy odpowiedzialnie – Eat Responsibly” to projekt mający na celu promowanie postaw i podejmowanie działań w kierunku zrównoważonej konsumpcji w kontekście rozwoju globalnego.

Rok szkolny 2015/2016 to rok pilotażowy projektu, podczas którego piętnaście wybranych placówek w Polsce, w tym Szkoła w Wapnicy, realizować będzie założenia projektu. Pierwsze podjęte działania już za nami.

Pracujemy według metody „Siedmiu kroków do prawdziwej żywności”. Powołaliśmy eko-komitet, w którego skład wchodzą uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły. Przeprowadziliśmy audyt żywnościowy – rodzice i dzieci wypełnili ankiety na temat sposobów odżywania w domu i w szkole i na podstawie jego analizy ułożyliśmy plan działania.

Co zmieni się w szkole w związku z realizacją Projektu? Chcemy by spożywanie posiłków w naszej szkole było zdrowe, przyjemne i kolorowe. W związku z tym planujemy wyremontować szarą i smutną stołówkę szkolną i zmienić ją w miejsce, do którego wszyscy będą chętnie przychodzić i z przyjemnością jeść zdrowe posiłki. Chcemy by dzieci w szkole jadły zdrowe dania obiadowe, wartościowe i zdrowe śniadania oraz jak najczęściej piły wodę. Jesteśmy przekonani ze prawidłowe nawyki żywieniowe zaprocentują zdrowiem w dorosłym życiu.

Projekt realizowany jest przy współpracy z organizacjami z 9 krajów; liderem projektu jest Glopolis a projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej (https://www.facebook.com/Jedzmy-Odpowiedzialnie-490120764474829/timeline).

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *