Jarmark świąteczny w Stralsundzie

Po sobotnim rajdzie członków UTW po naszym Wybrzeżu z okazji  tegorocznego Konwoju Pomocników św.Mikołaja i podziwianiu bożonarodzeniowych iluminacji, następnego dnia (w niedzielę) kolejnym kierunkiem była wycieczka do wioski truskawkowej naszych zachodnich sąsiadów  w Koserow i na Jarmark Świąteczny w Stralsundzie.

Wycieczkę zorganizowało nam Biuro turystyczne Smart Travel z Kamienia Pomorskiego. Razem z grupą kuracjuszy z Jantaru w Dziwnówku, około 50 osób,  spędziliśmy czas w Koserow buszując w świątecznym wystroju po sklepowych półkach słynnego już Truskawkowa, plotkując przy kawie w ciekawej scenerii tutejszej knajpki,  zaaranżowanej z “niczego”(dla przykładu-  stoły zrobione ze starych drzwi). Następnie cała grupa pojechała do Stralsundu,  gdzie zwiedzano interesujące miejsca, oraz na terenie Starówki i przyległych uliczkach wokół Ratusza – Jarmark Bożonarodzeniowy z rozpościerającymi się kramami z wszelkiego rodzaju jadłem, napitkami i pięknym rękodziełem. Trzeba przyznać, że nasi niemieccy sąsiedzi świąteczne jarmarki robią  wspaniale i można od nich się uczyć.
A jakby było mało, zazdrośników aktywnego spędzania wolnego czasu przez członków UTW z Kamienia Pomorskiego, informujemy, że we wtorek jedziemy ( za swoje pieniądze) na polski film w reż. Marka Koterskiego “7 uczuć” do kina Eva. Póki możemy cieszymy się każdą chwilą, bo życie mija tak szybko…

Grażyna Paś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *