14-12-2018 » Powiat i region

Izzy odnalazł wyziębionego mężczyznę

Pies służbowy „Izzy” udowodnił, że posiada doskonały zmysł węchu. Przewodnik wspólnie z czworonożnym partnerem odnalazł nietrzeźwego, który leżał w parku. Życie tego mężczyzny z uwagi na niskie temperatury na dworze było zagrożone.

Osoby spacerujące w parku Zdrojowym w Świnoujściu poinformowali patrolujących miasto funkcjonariuszy, że na jednej z ławek zauważyli leżącą protezę nogi i stojący przy ławce rower, który nie był w żaden sposób zabezpieczony.
Policjanci pojechali sprawdzić zgłoszenie. Faktycznie na jednej z ławek odnaleźli wskazane przez spacerowiczów przedmioty, a w niewielkiej odległości od ławki zauważyli jeszcze plecak, w którym znajdowały się butelki z piwem.

Z uwagi na późną porę, niską temperaturę panującą na zewnątrz i podejrzenie, że właścicielowi rzeczy mogło stać się coś złego mundurowi podjęli decyzję o użyciu psa służbowego.
Do tropienia przystąpił przewodnik – mł. asp. Grzegorz Krajewski wraz z Izzy – owczarkiem belgijskim ze świnoujskiej komendy.

Pies pod czujnym okiem swojego przewodnika szybko podjął trop za osobą. Dzięki doskonałemu wyszkoleniu i współpracy ze swoim przewodnikiem, czworonożny funkcjonariusz odnalazł mężczyznę, który leżał w zupełnie innej części parku na ziemi i był pod silnym wpływem alkoholu.
Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. To Izzy i jego znakomity węch oraz doskonała współpraca z przewodnikiem pozwoliły tak szybko odnaleźć wyziębionego mężczyznę.

 

asp. Magdalena Figarska/AG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *