Interesujący weekendowy 5. Jarmark św. Ottona to już historia

Przez dwa ostatnie weekendowe dni, na placu katedralnym przed kamieńską Konkatedrą odbywał się bardzo interesujący, już piąty Jarmark św. Ottona. Ciekawe inscenizacje, wojowie w zbrojach i mieczami, inscenizacja historycznego przybycia biskupa Ottona z Bambergu na nasze ziemie, liczne interesujące stragany ze średniowiecznym rękodzielnictwem i jadłem, występy zespołów prezentujących muzykę dawną, przyciągnęły na ów festyn szereg zwiedzających, nie tylko z samego miasta, bowiem większość stanowili zainteresowani tą imprezą turyści. Jedni próbowali swych sił w strzelaniu z łuku, przede wszystkim były to dzieci i młodzież. Z kolei inni, kosztowali znakomite i smakowite sery, świetne miody czy zioła, świeże i jeszcze przaśne placki, specjalnie przygotowane według starych receptur.

Dodajmy, iż w sobotę, pan Dariusz z Koła łowieckiego „Jeleń” wraz z panami Lucjanem i Czarkiem, z którymi przez dwa dni przygotowywali, a potem serwowali wspaniale smakujący myśliwski bigos. Oczywiście na dziczyźnie. Pomagała im pani Irena z Klubu Seniora miejscowego Koła PZERiI.

Bardzo szeroką pomoc stanowili, nie po raz pierwszy zresztą, członkowie Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów z Wolina, a w zasadzie ze skansenu położonego na Wyspie Ostrów tuż obok podwolińskiego Recławia, którzy licznie pojawili się na tej interesującej imprezie.

Warto nadmienić, iż organizatorem tego udanego jarmarku była miejscowa parafia pw św. Ottona, z ks. dziekanem, proboszczem Dariuszem Żarkowskim, którą wspierało wspomniane wolińskie Stowarzyszenie Słowian i Wikingów.

Dodajmy też. Na tymże placu katedralnym – o czym ostatnio pisaliśmy, 1 lipca 2001 roku posadzono Dąb św. Ottona, na cześć jego dokonywanej z wielkim poświęceniem chrystianizacji podówczas pogańskiego jeszcze Pomorza Zachodniego.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *