20-11-2015 » Dziwnów, Powiat i region

Ile wiesz o swojej szkole?

Tego co będzie z gimnazjami, zresztą nie tylko z nimi, na dzień dzisiejszy nie wie nikt.
Ale, z całą pewnością możemy powiedzieć, że Gimnazjum Publiczne „Pomerania” w Dziwnowie ma się świetnie i tak jak zawsze działa prężnie, na wielu płaszczyznach. W dniu 18 listopada 2015r. przeprowadzony został w naszej szkole konkurs wiedzy o GP „Pomerania”. Chcieliśmy się dowiedzieć na ile uczniowie znają historię naszej placówki, czy interesują się sprawami szkoły i czy w ogóle zainteresuje ich taki oto konkurs?
Z własnej, nieprzymuszonej woli, aż siedemnaście osób zgłosiło swoją chęć udziału w teście dotyczącym wiedzy o gimnazjum. Już sam ten fakt napawa optymizmem, gdyż taka frekwencja świadczy bezspornie o tym, że sprawy szkoły nie są obojętne gimnazjalistom.
Ci, a właściwie te, które najwięcej wiedziały o przeszłości „Pomeranii” zdobyły ex aequo pierwsze miejsce: Dominika Rymarkiewicz i Marcelina Niemiec z klasy 3 b, nastepnie miejsce drugie zajęła Weronika Staszak z klasy 1 b oraz miejsce trzecie Anita Huzarska z klasy 3b. Największe trudności sprawiło konkursowiczom pytanie o pierwszego pedagoga naszej szkoły oraz pierwszej polonistki. No cóż, gdy nasza szkoła powstała, uczestników konkursu nie było jeszcze na świecie.
Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w „turnieju” wiedzy o Gimnazjum Publicznym „Pomerania” w Dziwnowie.

Renata Włodarczyk/Kronia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *